Участь студентки ДонНТУ у Школі лідерства та демократії  (2-10-2017)

Учетверте Київський офіс інституту Кеннана, громадська організація «Українське Фулбрайтівське Коло», Програма академічних обмінів  імені Фулбрайта за сприянням Відділу культури та преси Посольства США в Україні проводить для студентів переміщених із зони АТО університетів України Школу лідерства та демократії, до організації якої також долучився Донецький національний університет імені В. Стуса.

Ця яскрава та незабутня подія тривала лише тиждень, з 23 до 27 вересня, проте залишила по собі таку кількість вражень, емоцій і цінних думок для її учасників, яких вистачить на весь рік уперед.

Школа лідерства та демократії дозволила зібрати під дахом конгрес-готелю «Пуща» найкращих студентів і провідних викладачів, громадських діячів, дослідників з України та США задля плідного навчання, розвитку лідерських навичок, публічного спілкування, проведення семінарів і дискусій щодо процесу демократизації, реформи державного управління  після Євромайдану, корупції.

Досить важко, насправді, коротко розказати про неймовірно насичений інформацією, теплими знайомствами та пам’ятними подіями тиждень. Учасники цього унікального навчального заходу в перший день школи мали змогу послухати лекції та взяти участь у дискусії з Ю. Теміровим, деканом історичного факультету ДонНУ ім. В. Стуса, М. Мінаковим, доцентом кафедри філософії та релігієзнавства Києво-Могилянської академії, дослідником історії Модерності та пострадянських ідеологій, М. Прихненко, аспірантом ДонНУ ім. В. Стуса.

На другий день було підготовлено цікаву лекцію Володимира Дубовика «Теорія міжнародного конфлікту та уроки для України» та настільна кооперативна гра-симулятор «Світ громад», яку презентував її співавтор Тарас Тимчук.

Наступного дня Олена Чуйко, доктор психологічних наук, провела захоплюючий тренінг з лідерства, командоутворення та управління проектами, який допоміг багатьом учасникам віднайти у себе лідерський потенціал, а ввечері О. Дем’янчук презентував книжку Мойсеса Наїма «Занепад влади».

Передостанній день було присвячено проблематиці корупції в Україні, яку детально розкрила О. Нестеренко, співавтор законопроекту «Про захист викривачів», а також у цей день американський журналіст Ян Бейтсон провів майстер-клас з англійської мови.

На останній день нашого перебування у Києві було підготовлено дуже насичену програму: презентація програми академічних обмінів ім. Фулбрайта та грантових програм відділу культури та преси Посольства США в Україні, лекція О. Мацуки, зустріч із Наталією Заболотною, засновницею фундації Арт Юкрейн, директоркою Мистецького Арсеналу, та американським аташе з питань культури Шоном Охара, зустріч із депутатом Ганною Гопко, а також екскурсія Верховною Радою України.

Участь у Школі лідерства та демократії дала мені змогу познайомитися з молодими, натхненними та амбіційними студентами, наштовхнула мене на роздуми стосовно свого власного життя: що я роблю, навіщо, і що на мене чекає попереду. Я знайшла для себе життєві орієнтири, зробила цінні висновки щодо себе як особистості та як лідера. І, головне, особисто зустріла багато талановитих та ідейних людей, які надихають мене своєю діяльністю до руху – руху назустріч змінам, викликам та успіху.

Особливо хочеться подякувати Катерині Смаглій та Максиму Косянчуку за організацію Школи на високому рівні.

Ірина Коваленко,
ст. гр. СОЦ-15