Cтуденти спеціальності «Телекомунікації» захистили звіти з практики

1-9-2016    Студенту , Практика , Студенту    1359   

Сьогодні успішно захистили звіти з переддипломної практики студенти ДонНТУ спеціальності «Телекомунікації». Свою першу технологічну практику третьокурсники проходили в таких підприємствах як Новокраматорський машинобудівний завод, Слов’янська ТЕС, Концерн РРТ ДФ, Київстар та ШУ Краснолиманське.

Молоді фахівці з головою поринули в вир виробничих- та бізнес-процесів. Кожне з підприємств по своєму вплинуло на студентів, адже практика тривала цілий місяць.  Цьогорічною новацією кафедри автоматики і телекомунікацій стала можливість проходження практики в компанії «Київстар». Шестеро студентів групи ТКС-13 відправились до Дніпропетровського представництва компанії.

elaginaКатерина Єлагіна: «Мені та моїм одногрупникам пощастило пройти виробничу практику в Дніпропетровському представництві «Київстар». Керівником практики від виробництва був начальник технічного департаменту Фролов Юрій Вікторович. Він людина військової виправки і тому ретельно стежив за нашою дисциплінованістю та пунктуальністю. Протягом усієї практики забезпечував нас необхідною інформацією і контролював процес виконання програми практики.

У Дніпропетровському представництві «Київстар» ми були першими студентами-практикантами, і тому все керівництво і співробітники компанії ставилися до нас з особливою відповідальністю і в той же час трепетом: приділяли багато уваги нашій освітнього процесу, проводили різні майстер-клас, брали на тест-драйви та просто давали поради з приводу майбутнього працевлаштування».

 

jakimЯкименко Святослав: «Про компанію «Київстар» я чув з дитинства, але тісно я познайомився з нею в минулому році, коли виграв приз від їх представників на університетському форумі «ТАК». Там же я познайомився з менеджером Ксенією Кекерчені, з якою на початку 2016 року ми обговорювали можливість проходження практики на рівні ідеї. В результаті переговорів між «Київстар» і Ступаком Г.В., ця ідея стала реальністю. Можу сказати, що очікування мене не підвели. За час проходження практики я освоїв обсяг практичних знань, який можна порівняти з трьома роками університету. Особливо цікавий був тест-драйв покриття мережі під керівництвом інженера А. Шерстюка. Крім того, Дніпро – чудове місто, де ми добре відпочили! Сподіваюся, що переддипломна практика пройде в цьому ж, що стало вже рідним, місці».

 

 

lebedМаксим Лебединський: «З огляду на те, що це була моя перша практика, особливо судити я не можу. Але вона мені сподобалася. На цій практиці нас навчили речей, які реально використовують на підприємстві і це дуже радує. Практичні знання завжди краще теорії. Якщо говорити про умови проживання, які нам виділили, то це був старий радянський гуртожиток Національної металургійної академії України, з більш менш прийнятними умовами проживання.  Але, в цілому, практика була дуже цікава і пізнавальна. Рідко буває, коли підприємство так серйозно береться за практикантів»

 

 

 

krivanКривань Святослав: «Наша практика почалася з поселення в гуртожиток. Дякую викладачам, що домовилися безкоштовно. Далі ми вирушили в офіс компанії. Був радий познайомитися з Фроловим Юрієм Вікторовичем. Це наш керівник на практиці. Чудова людина: строгий (так як військовий), але в той же час добрий і чуйний. На практиці я побував в різних напрямках компанії «Київстар». Спочатку я потрапив на експлуатацію (там мені пощастило поспілкуватися з дуже веселими і цікавими хлопцями-інженерами цього відділу. Мені багато чого показали і розповіли, поїздив по базових станцій. Побував і на дахах висоток (тільки тссс, Фролову не кажіть) і в різних селах на базових станціях. Залишився дуже задоволений, також я побував у відділі, що займається  FTTB, в комутаційному центрі, де також мені багато розповіли і показали. Одного разу ми виїжджали з товаришем Шерстюком на скаргу з приводу поганої зв’язку, ми все відремонтували, але також попутно і полагодили 3g в районі нашого гуртожитку вже по моїй скарзі. Під кінець практики і не хотілося їхати якось. Ще й ця остання промова Фролова мало не довела до сліз. Загалом практика мені дуже сподобалася. із задоволенням повернувся б туди на переддипломну практику»

 

11Говорячи про те, як ми проходили практику в Дніпропетровському представництві, не можна не згадати про саме місто. Дніпро на всіх нас зробив величезний враження. Незважаючи на те, що багато відвідали його вже далеко не вперше, в цьому раз місто постало перед нами зовсім в іншому вигляді. Ми поринули в його повсякденне життя, а також познайомилися з місцевими пам’ятками: Катеринославський бульвар, Монастирський острів, фонтан-лебідь, найдовша набережна в Європі і цей перелік можна ще довго продовжувати.

 

 

 

selfi

Підводячи підсумки, можу сказати, що ця поїздка справила на нас великий вплив. По-перше, ми поринули в життя найбільшої компанії України, що надає послуги мобільного зв’язку. Познайомилися з можливими майбутніми колегами і дізналися більше про нашу професію. По-друге, поїздка сприяла нашому культурному розвитку. І, по-третє, цей місяць практики був корисний для нас ще й тим, що ми пізнали одне одного з інших сторін. Познайомилися ближче, здружилися, стали справжнім колективом. Тому хотілося сказати нашому керівництву і керівництву «Київстар» величезне спасибі за надану можливість.

Керівництво Донецького національного технічного університету висловлює подяку співробітникам Дніпропетровськоого представництва «Київстар»: Аллі Лаврентієвій (менеджер зі зв’язків з громадськістю), Юлії Зотовій   (інспектор відділу кадрів) та Петру Скляруку (головний інженер технічного відділу).

Катерина Єлагіна, ст. ТКС-13