Святкування Хелловіну в ДонНТУ

2-11-2017    Студенту    517   

«Воно», «Пила 8», «Прокляття Аннабель», «Темна Вежа»… Це далеко не весь список фільмів жахів, які світ побачив або ж ще побачить у цьому році. Однак, 31 жовтня в Донецькому національному технічному університеті можна було й самому поринути в сюжет якогось гостросюжетного трилера. Чому? Та тому, що студенти відзначали Хелловін.

Що ж собою являє це свято?

Корені Хелловіну йдуть ще в дохристиянську епоху. Саме 31 жовтня вважалося у племен кельтів, які мешкали на території Англії, Ірландії та Північної Франції, останнім днем року, що минав. Цей день також означав закінчення збору врожаю та перехід на зимовий сезон. Потім з кельтським святом змішалося ще два римських, а вже згодом католицька церква стала святкувати День усіх святих. І хоча зі звичаєм лякати та задобрювати злих духів цього дня церква довго боролася, язичницьке свято не лише вижило, але й нерозривно зрослося в народній свідомості зі святом церковним.

Але далеко не всі знають, що свято Хелловіна відзначали наші предки слов’яни-язичники й називали його «Велесовою ніччю». Вона вважалася ніччю великої сили, коли тоншає кордон між світами, коли духи предків і тих, хто має народитися в майбутньому, стають одним цілим, єднаючись з обома світами, зі стихіями та їхньою міццю.

Наразі ж цей день – привід приміряти дивний, моторошний образ, відвідати квест-кімнату чи подивитися страшні мультфільми та кінострічки.

Як же Хелловін відзначали в університеті? Розфарбовували обличчя, лякали викладачів… Головні ж веселощі почалися о пів на шосту вечора. Частина студентів запаслася колою з попкорном і дивилася фільм жахів «Прокляття Аннабель» у Молодіжному Хабі, а друга частина носилася з криками університетом, виконуючи завдання тематичного квесту… В цілому, все вийшло непогано. Із шести команд, які брали участь у грі, три стали призерами й були нагороджені грамотами та подарунками.

Тож, вітаю переможців, а всім бажаю якнайбільше приводів для святкувань і яскравих емоцій.

Сергій Білянський,
ст. гр. СУА-15