До 93-річчя ГФ створено лабораторію «Гірничого тиску та зрушень гірських порід»

28-4-2016    Працівникам , Студенту    909   

До 93-річчя з дня заснування гірничого факультету — найстарішого факультету ДВНЗ «ДонНТУ» — створено лабораторію «Гірничого тиску та зрушень гірських порід».

Лабораторія стане основою для створення науково-навчального центру, який буде здійснювати фундаментальні та прикладні дослідження щодо прогнозу та управління гірничим тиском при розробці родовищ корисних копалин.

Основними задачами лабораторії є:

  • проведення наукових досліджень в галузі управління станом масиву гірських порід;
  • участь у підготовці та реалізації міжнародних програм за профілем лабораторії;
  • використання науково-дослідних робіт в навчальному процесі.

На першому етапі для лабораторій придбано персональні комп’ютери для чисельного моделювання геомеханічних процесів, сушильну шафу та електронні лабораторні ваги для фізичного моделювання з застосуванням еквівалентних матеріалів, цифровий теодоліт STONEX для проведення натурних спостережень, контролю та прогнозу зрушень гірського масиву; готується стенд для еквівалентного моделювання.

Також у короткострокових планах придбання гідравлічного лабораторного пресу та ультразвукового вимірювача швидкості розповсюдження імпульсу для дослідження фізико-механічних властивостей гірських порід, вибухобезпечного цифрового фотоапарату для проведення натурних спостережень.