Студенти ДонНТУ стали учасниками четвертого туру конкурсу «Авіатор»  (22-3-2017)

Двадцять першого березня відбувся вже четвертий етап Всеукраїнського конкурсу «Авіатор 2017», що проводиться благодійним фондом Бориса Колеснікова і є наймасштабнішим серед студентів технічних спеціальностей.

Приємно відзначити, що студенти Донецького національного технічного університету успішно пройшли попередні тури та продовжують змагатися за вихід у фінал і головний приз – поїздку до Франції.

Позаду в конкурсантів три тури й перевірка знань з теорії та історії авіації, точних наук і технічного англійської мови. Із кожним етапом завдання стають все більш складніші, учасників – все менше, вимоги до них – ще більш суворі. Тим не менше, молодь сповнена оптимізму та докладає максимум зусиль для того, щоб потрапити до числа щасливчиків.

Тож, цього разу на 500 студентів із 29 вищих навчальних закладів і коледжів України очікував етап-імпровізація, підготовлений членами журі проекту: перед ними стояло завдання представити себе в ролі директора компанії авіаційної галузі та сформулювати бачення, місію, стратегію, довгострокові й короткострокові цілі свого підприємства.

«Я дуже зрадів, коли пройшов третій етап конкурсу та отримав запрошення на участь у четвертому. Він містив завдання-імпровізацію, що мене спочатку дещо злякало. Коли ж я ознайомився із ним більш детально й побачив, що необхідно написати, за великим рахунком, бізнес-план, здивувався ще більше. Однак, завдання виявилося цікавим, тому я був радий виконати його. У мене був простір пофантазувати, тож, я намагався розкрити всі свої ідеї. Дуже сподіваюся, що пройду до фіналу», – ділиться враженнями Максим Лебединський, студент гр. ТКС-13 факультету КІТАЕР.

«Четвертий етап дуже вразив мене незвичайним завданням. На відміну від попередніх турів, де ми виконували тести й більш конкретні теоретичні задачі, цей етап носив творчий характер. Умовно нам надали необмежену кількість грошей на створення будь-якого об’єкту, пов’язаного з авіацією. Це міг бути аеропорт, авіакомпанія, авіаконструкторське бюро, авіабудівельний завод та ін.. Чесно кажучи, це нагадувало деяку комп’ютерну гру, де потрібно було з нуля щось побудувати та створити стратегію розвитку», – підсумовує студент гр. ТКРм-16 Андрій Прокушев.

До наступного, фінального, етапу пройдуть 250 студентів. У квітні вони захистять власні проекти перед журі. Тоді ж будуть оголошені імена сотні переможців «Авіатора».

Нагадаємо, студенти технічних спеціальностей з усієї України борються за поїздку від Фонду Бориса Колеснікова на Міжнародний авіасалон Ле Бурже до Франції, що відбудеться в червні. Організатори проекту підготували для молоді насичену програму: два дня вони проведуть на одному з престижних форумів світу, також на них чекає екскурсія Парижем і відвідування Діснейленду.