Підтримай флешмоб!

6-11-2015    Працівникам , Студенту    604   

Шановна університетська  громадо! 9 листопада  офіційне свято – День української мови та писемності. Українська є не лише однією з найдавніших, але й чи не наймелодійнішою мовою світу. Говорити українською сьогодні – модно і стильно!

Пропонуємо вам взяти участь в університецькому флешмобі. Мета акції – заохотити вживати, вивчати, слухати  українську мову. Давайте у цей день розмовляти та писати виключно українською! Нехай цей день стане справді українським!

Як це зробити? Перейдіть на українську у своєму буденному житті: слухайте українську музику, виберіть для перегляду фільм з українським перекладом, почитайте українську книгу, вітайтесь і спілкуйтесь українською. Спробуйте використовувати українську у діловому спілкуванні: зробіть замовлення у бібліотеці, задайте питання викладачеві, запам’ятайте професійні терміни українською. Зробимо нашу мову – мовою науки та навчання!

В день акції напишіть у свій блог допис. Якщо у вас є аккаунт  у будь-якій соціальній мережі (наприклад, Вконтакте або Facebook), повідомте своїх друзів та знайомих про акцію, відпишіться в українських спільнотах або групах, розкажіть про цей день у своєму статусному повідомленні. Завантажте фото, пов’язане з Україною, напишіть статтю українською мовою, або ж просто поділіться інформацією, що має відношення до України. Коли шукаєте щось у Ґуґлі чи де-інде, шукайте спочатку українською. Не хвилюйтеся, Ґуґл розумний і навіть російськомовні результати ви не пропустите, якщо вони будуть релевантні вашому запиту. Коли юзаєте Вікіпедію, заходьте спершу на українську версію, а на іншомовну лише, якщо такої статті в українській нема або ж інформації в ній не достатньо. Долучаймось до створення  якісного контенту рідною мовою!

Ви раніше такого не робили? То розпочніть стогодні!