Команда ДонНТУ – лауреат конкурсу «Професіонали майбутнього 2017»  (28-6-2017)

Двадцять дев’ятого травня в столиці України пройшов фінал  вже традиційного щорічного конкурсу «Професіонали майбутнього» від компанії Vodafone серед студентів провідних університетів країни, які навчаються за напрямком «Телекомунікації».

11 команд презентували свої наукові проекти на розгляд журі, у склад якого увійшли представники вищих навчальних закладів і фахівці телекомунікаційної галузі. Конкурсна комісія оцінювала розробки команд, виходячи з їх інноваційності, практичного значення, швидкості реалізації та економічної ефективності, однак, не менш важливими були й презентаційні навички.

Цього року публічний захист робіт відбувся у незвичній локації – в конференц-залі НСК «Олімпійський». Донецький національний технічний університет представляли п’ятеро студентів четвертого курсу факультету КІТАЕР: Катерина Єлагіна, Артем Гвоздьов, Святослав Якименко, Олександр Мірошниченко та Максим Лебединський. Куратор проекту – Гліб Володимирович Ступак.

За призові місця тривала запекла боротьба, адже виступи багатьох команд були талановитими та професійними: кожен показав хороше володіння матеріалом, своє вміння творчо підійти не тільки до презентації, але й до відповідей на запитання.

Партнером цьогорічного заходу стала компанія Huawei, що нагороджувала переможця в окремій спеціальній номінації. Протягом всього заходу всі бажаючі учасники також мали можливість поспілкуватися з HR-працівниками компанії Vodafone щодо практики та можливого працевлаштування.

Команда ДонНТУ символічно виступала останньою – 11 в 11 сезоні конкурсу й представляла роботу, над якою працювала протягом 5 місяців ,а також демонструвала її практичну реалізацію – інноваційний сервіс SmartCare для медичної галузі ,що дозволяє відстежувати стан здоров’я пацієнтів дистанційно. Достойний виступ і змістовна презентація дали свої результати – перемогу в номінації «За переконливість демонстрації та цікаву ідею» та заохочувальні подарунки для всіх учасників команди. Сподіваємось, що це не остання успішна робота наших студентів і бажаємо їм ще більше перемог та натхнення!

Святослав Якименко, учасник команди

«Ми дуже хвилювалися перед фіналом «Професіоналів майбутнього». І головний урок, який я виніс після виступу, – це те, що хвилюватися, навпаки, треба менше. Ми представили університет на достойному рівні, зрозуміли, що ми не слабші, а в деяких моментах – навіть сильніші за деякі «непереміщені» та навіть імениті ВНЗ. Наші керівники, Гліб Володимирович і Вікторія Яківна, а також ментори, які нас підтримували, – Андрій Заікін та Ілля Дегтяренко, – найкрутіші! Багато над чим ще треба працювати, але я дуже вдячний Vodafone та нашому університету за надану можливість».

Катерина Єлагіна, учасниця команди

«Коли я брала участь у відбірковому етапі ще в грудні, до кінця не розуміла, який обсяг роботи ще треба буде зробити. Здавалося, що попереду ще багато часу й можна не поспішати. Однак, травень настав дуже скоро, а разом із ним – і день виступу на конкурсі «Професіонали майбутнього». І ось команда у Києві, в НСК «Олімпійський». Всі учасники готуються, хвилюються учасники, а разом із ними – і їх куратори, яким було особливо складно: вони не повинні були показувати хвилювання, а, навпаки, підтримувати команду, додавати впевненості. Нам випало виступати останніми. І, хоча призового місця ми не зайняли, команда ДонНТУ була однією з найяскравіших в цьому сезоні».

В.Я. Воропаєва, проректор ДонНТУ з науково-педагогічної роботи, член журі

«Традиційно конкурс був проведений на високому рівні. Все більше команд демонструють наочні приклади, або ж програми, що дозволяють реалізувати ідеї.

Нашим би студентам я побажала трохи більше впевненості в собі. Представлений ними проект – гарний, однак, саме впевненості при відповідях на запитання не вистачало.

Що ж до оцінювання, жодного тиску серед журі не було, адже за свої виші не голосували. Однак, організаторам необхідно перевіряти проекти на плагіат та патентну чистоту. Безпосередньо конкурс гарний тим, що дає можливість працювати в команді. До того ж, компанія Vodafone фінансує його та надає можливість представити свої напрацювання в Києві, побачити свої сильні та слабкі сторони порівняно зі студентами з інших вишів. В цілому, на фоні іменитих університетів наші студенти виглядали дуже достойно».

Марина Курило,
ст. гр. ТКС-15