Катерина Єлагіна, магістрант факультету КІТАЕР, взяла участь у круглому столі в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі

20-12-2017    Студенту    358

Дев’ятнадцятого грудня менеджер освітньої програми YEP!DNTU Катерина Єлагіна разом із представниками інших ВНЗ, що в ходять до мережі YEP, відвідали Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

На зустрічі заступник міністра Михайло Тітарчук відзначив, що пріоритетом для уряду України є розвиток інновацій. Наразі уряд працює над створенням міцної бізнес-орієнтованої архітектури підтримки інновацій: на стратегічному рівні це Інноваційна рада під керуванням прем’єр-міністра України, створення якою уряд підтримав 25 жовтня. До складу ради увійшли керівники ключових українських і міжнародних компаній та організацій, які займаються розвитком інновацій. Разом із цим, останнім часом спостерігається позитивна динаміка розвитку стартапів.

Михайло Тітарчук побажав студентам виходити за рамки, вчити не тільки те, що дають в університеті, а цікавитися трендами, слідкувати за ринком. Якщо йде мова про інновації, має працювати трикутник «університети – влада – бізнес». YEP цінний тим, що він об’єднує креативних студентів і виші, це мережа, яка дійсно дає результат. Заступник міністра наголосив на тому, що уряд працює над тим, аби зацікавити молодь залишатися в Україні працювати, робити бізнес. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відкрите до співпраці й закликає разом працювати над розвитком інновацій в Україні.

У свою чергу, Андрій Заікін, один із тих, хто стояв у витоків YEP, поділився планами на 2018 рік: «Ми запускаємо програму «Bridge to Entrepreneurship», що має підвищити загальний рівень знань молоді про стартап-культуру. Вже у лютому починається наша спільна з Естонією програма YEP Starter, найкращі учасники якої будуть у результаті пітчитися перед європейськими інвесторами». До речі, програма є абсолютно безкоштовною, і, щоб взяти в ній участь, необхідно заповнити анкету.

Також у рамках зустрічі кожен із представників університетів мав змогу розповісти про досвід власного вишу. Катерина розповіла про те, що привело її до YEP і чому вона досі в цьому проекті: «Донецький національний технічний університет один із перших долучився до цього проекту. Що спонукало? По-перше, порівнюючи з Донецьком, Покровськ не дає стільки можливостей для самореалізації студентів, по-друге – досвід участі студентів старших курсів нашого факультету показав, що можна й потрібно виходити за рамки. Саме такі можливості надає YEP». Також вона розповіла про те як розвиваються стартапи в Донецьком національному технічному університеті, як працює наш бізнес-інкубатор YEP, яка її роль в проекті, які успіхи в нас і чим ми живемо.

У завершальній частині офіційної зустрічі, після екскурсії міністерською будівлею, студентам була зроблена дуже цікава пропозиція. За ініціативи першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва кожен учасник зустрічі має можливість влітку пройти стажування на головних підприємствах країни.