Форум «ТАК»

18-11-2015    Студенту    586   

Донецький національний технічний університет розпочав проведення низки урочистих заходів, присвячених святкуванню 95-ї річниці ДонНТУ та 55-річчю кафедри автоматики та телекомунікацій.

Так, 16 листопада, в День працівника радіо, телебачення та зв’язку, на базі факультету КІТАЕР відбувся Всеукраїнський науково-практичний форум «Телекомунікації, автоматика та комп’ютерно-інтегровані технології» (ТАК-2015), мета якого – популяризація  ІТ-освіти, розвиток наукового та творчого потенціалу студентської молоді та молодих учених, а також налагодження контактів з представниками виробництва.

1Розпочав форум словами вітань в.о. ректора ДонНТУ Я.О. Ляшок, який наголосив, що Донецький національний технічний університет може пишатися своїми досягненнями й тим, що він продовжує їх примножувати навіть за нових умов. Він побажав учасникам форуму успіхів і впевненості в тому, що всі їх цілі будуть досягнуті, а самому вишу – й надалі з честю нести знамено науки та освіти на Донбасі, як і протягом попередніх 95 років.

 

2Приєднався до поздоровлень і Є.О. Башков, проректор ДонНТУ з наукової роботи, відмітивши, що протягом останнього часу наука у вищій школі переживала не найкращі свої часи, однак, на сьогоднішній день це шанс для університету, щоб зробити якісно новий ривок вперед, залишивши позаду все старе та зайве.

Професор В.А. Святний, який працює в університеті вже багато років і на очах якого відбувалося становлення кафедри АТ, провів захоплюючий екскурс сторінками її історії, згадавши доленосні періоди та моменти, а також відомих співробітників і їх внесок у розвиток кафедри.

Поважні гості заходу – представники відомих компаній «Київстар», «ДТЕК», «Matrix» та «Авдіївський коксохімічний завод» – розповіли про те, які вимоги висуває сучасний світ до майбутніх спеціалістів і наскільки важливим є вміння на практиці застосовувати отримані у виші знання. Прагнення до подальшого розвитку, наполегливість і досвід – ось головні фактори, які допоможуть молодій людині реалізувати свої амбіції та знайти своє місце під сонцем. Також гостями була озвучена інформація щодо можливостей для теперішніх студентів пройти стажування у зазначених компаніях, а в майбутньому, в разі їх вдалого проходження, знайти і постійне місце роботи.

В.Я. Воропаєва, проректор з науково-педагогічної роботи ДонНТУ, розповіла про участь вишу в міжнародних проектах і про використання в навчальному процесі обладнання Phoenix Contact у рамках проекту ERASMUS і TATU (тренінги з технологій автоматизації для України).

Після пленарного засідання форуму перед студентами виступили представники міського центру зайнятості, розповівши про його основні цілі, задачі та напрямки діяльності, а також давши цінні практичні поради щодо того, як шукати роботу, правильно писати резюме та пройти співбесіду. На завершення вони побажали всім студентам знайти собі гідне місце роботи по закінченні вишу, а якщо із цим виникнуть труднощі, Красноармійський центр зайнятості завжди готовий допомогти.

Після цього бажаючі мали змогу ознайомитися з новим обладнанням факультету КІТАЕР, а міжрегіональна науково-практична конференція продовжила свою роботу за наступними секціями:

  • телекомунікації, електроніка, радіоелектронні пристрої.
  • інформаційні технології.
  • автоматизації та комп’ютерно-інтегровані технології.
  • енергетика, електротехніка та електромеханіка.

Також у рамках форуму «ТАК» відбувся круглий стіл за напрямами роботи науково-практичної конференції між партнерами та ВНЗ.