В ДонНТУ презентували проект «Будуємо Україну разом»

7-12-2016    Студенту    612   

Шостого грудня в Донецькому національному технічному університеті пройшла вже друга за два дні зустріч студентів із представниками волонтерських організацій. Цього разу аудиторії презентували проект «Будуємо Україну разом» («БУР»).

Представники проекту Віра Пасішнюк (координатор), Максим Буглов (відповідальний за культурно-освітню програму), Дмитро Зазуляк (відповідальний за будівельний напрям) та Іванка Діман (координатор) розповіли про суть і завдання організації, історію її становлення,  діяльність та можливості, що відкриваються перед студентами-учасниками.

Тож, «Будуємо Україну разом» – це всеукраїнський волонтерський табір, що прагне зробити українську молодь мобільною та об’єднати її навколо принципів взаємодопомоги та відповідальності.

Ідея табору зародилася влітку 2014 року, коли проявилися наслідки військових дій на Сході України й стало очевидно, що людям буде важко впоратись зі своїми проблемами, тому виникла необхідність згуртувати молодь з усієї України, щоб допомогти.

Окрім відновлення приватних домівок, волонтери працюють над благоустроєм міст і створюють у кожному з них так званий громадський простір, що в майбутньому послужить місцем відпочинку та сприятиме створенню ідей щодо розвитку міста.

Окрему увагу координатори акцентували на проведенні таборів однодумців, які включають в себе не тільки суспільно корисну роботу, але й цікаве та насичене дозвілля. Так, зранку волонтери працюють фізично, ремонтуючи будинки, а ввечері мають спільну культурну програму. Молодь подорожує Україною, знайомиться та спілкується з людьми, допомагає тим, хто цього потребує, а також весело й активно відпочиває.

Проект реалізовується Львівською освітньою фундацією за підтримки Агентства CША з міжнародного розвитку (USAID) та Національного фонду демократії (NED).

Яскравим прикладом діяльності волонтерської організації став відеоролик про те, як проходив двотижневий табір у місті Костянтинівці. Учасники ділилися своїми враженнями та емоціями, а також закликали не бути байдужими до проблем інших людей. Також координатори наголосили, що і в нашому місті може бути проведена подібна акція.

Що ж до ефективності роботи мандрівного табору, вона забезпечується, по-перше, тим, що волонтери сповнені натхнення та ентузіазму, по-друге, команда володіє досвідом реалізації такого виду робіт і, по-третє, залучаються майстри, які є чудовими фахівцями своєї справи. Тож, якщо ви активні та маєте бажання допомагати іншим, залучайтеся до команди волонтерів «БУРу» та зробіть свій посильний внесок у покращення нашого майбутнього вже сьогодні.

 

Катерина Щербакова
фахівець редакційно-видавничого підрозділу