В ДонНТУ пройшов Всеукраїнський форум «ТАК»

Двадцять дев’ятого листопада в Донецькому національному технічному університеті на базі факультету комп’ютерно-інтегрованих технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки відбулася масштабна наукова подія – ІІІ Всеукраїнський науково-практичний форум «ТАК – 2017» (телекомунікації, автоматика та комп’ютерно-інтегровані технології).

Організований вже після переїзду ДонНТУ до Покровська, захід, тим не менше, набув статусу щорічного та дедалі набирає все більші оберти, залучуючи до своїх лав студентство, науковців і представників виробництва. Його мета – популяризація IT-освіти в регіоні, розвиток наукового та творчого потенціалу студентської молоді та молодих учених, налагодження контактів з представниками виробництва, вирішення проблем на шляху запровадження Industry 4.0.

Так, розпочався форум пленарним засіданням за участю керівництва університету та гостей заходу. Зокрема, з доповіддю «Натхненні природою. Біоніка та створення інноваційних продуктів» виступив Євген Риженко, керівник відділу дидактики компанії «Festo». Про досвід участі ДонНТУ в освітній інженерній мережі  «EduNet» розповів Рамін Ахмедов, аспірант кафедри електронної техніки, а завершив доповідну частину Гліб Ступак, старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій ДонНТУ, виступом щодо ролі неформальної освіти в розвитку університетів. Також на пленарному засіданні слово надали Костянтину Єрофтєєву, заступнику керівника департаменту з управління персоналом Слов’янської ТЕС, який наголосив на готовності підприємства тісно співпрацювати з університетом.

 

 

Також в рамках заходу в Молодіжному Хабі пройшов круглий стіл, де учасники форуму подискутували щодо модернізації та вимог до інженерних спеціальностей в умовах трансформації виробництв.

Наступною вагомою та цікавою частиною форуму стала презентація студентських робіт «Кращі з кращими». Зокрема, серед представлених студентами робіт – розробка візуалізації моделі системи автоматичного управління очисним комбайном (Сергій Демидов, ФКІТАЕР), стенд, що демонструє роботу захисного засобу SCADA (Катерина Єлагіна, ФКІТАЕР), розумні штучні екосистеми (Владислав Лебедєв, ФКІТАЕР), розвиток «зеленої» енергетики в ДонНТУ (Ганна Нечай, ФКІТАЕР), система захисту врожаю SeGrain (Ірина Кузьменко, ФКІТАЕР), додаток-інформатор міської влади CGinfo (Микита Кіряєв, ФКІТАЕР) та «STASHA project» – голограма-консультант покупців (Юрій Аносов, ФКІТАЕР). Виступи студентів активно супроводжувалися рядом запитань від журі та слухачів, відповідаючи на які автори пояснювали ті чи інші моменти реалізації проекту.

Приємно відзначити, що до наукової роботи активно долучалися не тільки старшокурсники, а й студенти більш молодших курсів. По закінченні презентацій автори двох найкращих із них – Катерина Єлагіна та Владислав Лебедєв – були відзначені грамотами та пам’ятними подарунками від організаторів.

 

 

Завершували форум секційні засідання за основними напрямками роботи конференції, в ході яких студенти виступили з рядом доповідей, що торкалися різноманітних аспектів телекомунікацій, електроніки, радіоелектронних пристроїв, інформаційних технологій, автоматизації, комп’ютерно-інтегрованих технологій, а також енергетики, електротехніки та електромеханіки.

Що ж до результатів конференції, матеріали доповіді будуть опубліковані в збірнику тез, а кращі – рекомендуються до публікації в збірнику «Обчислювальна техніка та автоматизація», що включено до переліку наукових фахових видань України.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу

,