Сонячні батареї аморфного типу, переваги і недоліки


2017-10-09

Але прогрес і інженерна думка не стоїть на місці, постійно вдосконалюючись та народжуючи щось нове і незвичайне. До таких унікальних винаходів на сьогоднішній день можна віднести аморфні сонячні батареї.

Батареї на основі аморфного кремнію мають ряд переваг, але в зв`язку з тим викликають багато суперечок серед фахівців в цьому напрямку енергетики. Аморфні сонячні модулі представляють собою мікроскопічно малий шар напиляного хімічного елемента на абсолютно будь-яку поверхню. Завдяки цій перевазі така батарея може розташовуватися на самих звичних для людини конструкціях. Наприклад, дуже популярно напилення на звичайне скло. У сучасній архітектурі міст скло займає не просто величезне місце, можна сказати, що воно є основою більшості будівель.

Результат пошуку зображень за запитом "аморфні сонячні батареї"

По-цьому, площа використання світлових панелей вмасштабах міста може бути просто колосальна. Взяти, наприклад, будь-які висотні будівлі. Площа зовнішнього скління не порівнянна з розмірами даху, тому розміщення на всій цій поверхні енерговирабативающіх елементів - дуже прогресивна ідея. Ця думка, при правильному втіленні, допоможе заощадити значний простір, що в міських умовах сучасних мегаполісів найважливіше завдання.

Даний вид сонячних батарей можна віднести як до кремнієвим (бо матеріал виготовлення - кремній) так і до плівковим, адже виготовлені вони за принципом виробництва плівкових батарей. Але все ж відмінності є.

Тут використовуються не кристали кремнію, а так званий силан (кремнієводорід). Його наносять на підкладку, всередині батарей. ККД у такого виду сонячних батарей набагато нижче - близько 5%. Але все не так погано! Є і переваги, серед яких можна назвати: набагато краще поглинання (в 20 разів краще), краще працює при відсутності прямого сонця, коли похмуро, еластичність панелей.

Результат пошуку зображень за запитом "аморфні сонячні батареї"

Шукаєте надійні сонячні батареї? рекомендуємо компаніїю Правильне електроживлення, в якої великий вибір сонячних батарей різних типів за оптимальними цінами, більше по ссилці https://prel.prom.ua/g2638645-sonyachn-batareyi

Також бувають поєднання моно і полікристалічних панелей з аморфними. Таке поєднання дозволяє з`єднати переваги двох різних типів. Наприклад, батареї краще працюють, коли сонця недостатньо для звичайних кристалічних батарей.

Гнучкі фотоелементи (аморфні) на основі кремнію в порівнянні з кристалічними аналогами мають ряд переваг:

- вища продуктивність при підвещених температурах;

- здатність до вироблення електрики при низькому рівні освітленості. Коли на дворі сутінки, похмура погода, тощо, цей тип сонячних батарей ефективніший;

- можливість прихованої установки;

- менша вартість одиниці виробленої енергії завдяки зниженню витрат на виробництво обладнання;

- спрощення виробничого процесу та доступна технологічність;

незначна товщина і підвищена гнучкість спрощують установку, заміну і обслуговування;

менший вплив затінення. Акумулятори цього типу втрачають незначна кількість вироблення через затінення поверхні і потрапляння бруду, тоді як модулі на основі кремнієвих кристалів знижують продуктивність на 25%.

Основною негативною особливістю використання таких елементів, як аморфний кремній сонячні батареї є низький показник ефективності, в ідеальних умовах ККД панелей на основі аморфного кремнію в два рази нижче, ніж у аналогічних полікристалічних модулів. Однак, за середнім значенням ККД в умовах практичного застосування перевагу останніх знижується.

Для захисту обох сторін великих модулів в більшості випадків використовується скло. В результаті деяким обмеженням для застосування стає підсумкова маса панелей. Однак, розвиток виробництва модулів на гнучкій основі поступово нівелює цей недолік.