Юридична адреса: 85300, Україна, Донецька область, м. Покровськ, пл. Шибанкова, 2

Фактична адреса: 43003, Україна, Волинська область, м. Луцьк, вул. Потебні, 56

ДонНТУ масштабно відсвяткував своє 95-річчя

 2-6-2016    Ректорат    3040   

Тридцять першого травня Донецький національний технічний університету масштабно відсвяткував своє 95-річчя. З цієї нагоди був проведений цілий ряд заходів.

Розпочав день VIII Міжнародний науково-практичний форум «Донбас 2020: перспективи розвитку очима молодих вчених». Форум відбувся за участі запрошених поважних гостей: представників закордонних вишів-партнерів ДонНТУ, промислових підприємств і компаній України, а також  начальника відділу університетської освіти МОН України. Зі вступним словом виступив в.о. ректора Я.О. Ляшок, а Є.О. Башков, проректор з наукової роботи, доповів про досягнення та проблеми університетської науки.

Кульмінаційним моментом пленарного засідання стало нагородження дипломами почесних докторів ДонНТУ двох запрошених гостей: професора, доктора-інженера, директора інституту прикладної механіки Штутгартського університету Вольфганга Елерса та кандидата технічних наук, професора Політехніки Шленської Юзефа Парханського.

Після урочистої церемонії нагороджені професори виступили із доповідями щодо сучасного стану, досягнень і прикладів моделюючих технологій (Вольфганг Элерс) та про 35-річне співробітництво Донецької та Шленської політехнік (Юзеф Парханський).

Продовженням святкування стало урочисте засідання Вченої ради ДонНТУ, що проходило в палаці культури «ШУ «Покровське». Захід включав у собі виступи запрошених гостей (у тому числі – закордонних), нагородження співробітників і студентів, а також творчі виступи колективів міста та університету.

Того дня зі сцени багато теплих слів поздоровлень на адресу Донецького національного технічного університету. Так, з привітаннями виступив в.о. ректора ДонНТУ Ярослав Олександрович Ляшок, начальник відділу університетської освіти Міністерства освіти і науки України Алла Вікторівна Рибалко, віце-декан факультету гірничої справи та геології Сілезьського університету технології (Глівіце, Польща), доктор філософії Сергіус Борон, академік Національної академії наук України, доктор економічних наук, професор, випускник ДонНТУ Олександр Іванович Амоша. Випускники згадували свої університетські роки, бажали вишу примноження існуючих здобутків і подальшого процвітання.

До поздоровлень приєдналися і добрі партнери ДонНТУ – керівники промислових підприємств: ПАТ «ШУ «Покровське», ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод», об’єднання коксохімічних заводів України «Укркокс», ПрАТ «ДІГ». Із привітаннями також виступили гості заходу – Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина, почесний доктор Вольфганг Мьоссінгер і почесний доктор Донецького національного технічного університету, професор Штутгартського університету Вольфганг Елерс, а також міський голова Красноармійська.

Не залишилися в стороні й структурні підрозділи ДонНТУ – Красноармійський індустріальний інститут, а також Костянтинівський і Артемівський індустріальний технікуми. До речі, гості не прийшли на свято з пустими руками: серед корисних і необхідних подарунків – комп’ютери, офісна техніка, книги та символічні сувеніри.

Також з нагоди свята найкращі науково-педагогічні працівники Донецького національного технічного університету за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів і плідну науково-педагогічну діяльність були відзначені нагрудними знаками «За наукові та освітні досягнення» і «Відмінник освіти», грамотами та подяками Міністерства освіти і науки України, почесними грамотами Донецької обласної державної адміністрації, грамотами та подяками департаменту освіти і науки ДонОДА, а також грамотами та подяками міського голови.

Приємним і колоритним доповненням урочистого засідання Вченої ради стали яскраві танцювальні постановки та емоційні пісенні номери від хореографічних колективів палацу культури, ДонНТУ та КІІ.

А вже 1 червня в ДонНТУ форум продовжив свою роботу шляхом проведення ряду тематичних міжнародних науково-практичних конференцій.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу

 

, , ,