Заходи до Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги

10-5-2018    Події , Преміум-новина    751

Восьмого травня в Молодіжному Хабі Донецького національного технічного університету пройшов захід до Дня пам’яті та примирення та до Дня Перемоги. Організатором зустрічі виступила кафедра історії та права ДонНТУ. Цього разу викладачі вирішили трохи відійти від звичайної форми проведення лекції-семінару та представили до уваги аудиторії декілька тематичних кінострічок – короткометражна «Країна іграшок» і розширений трейлер-огляд картини «Хлопчик у смугастій піжамі».

За словами Ірини Дмитрик, завідувача кафедри історії та права, вона намагалася підібрати такі кінострічки, які будуть максимально сприйняті молоддю та наштовхнуть її на роздуми про важливі речі. Власне, так і вийшло: обидва фільми не залишили байдужими нікого із присутніх, а декого навіть розчулили до сліз. Після перегляду присутні обмінялися враженнями та поділилися своїми думками щодо побаченого.

По завершенні заходу також виступив Богдан Мироненко, студент ДонНТУ і представник Української Гельсінської спілки з прав людини у м. Покровськ. Він трохи розповів про діяльність організації й закликав всіх тих, чиї права якимось чином порушуються, звертатися до спілки за допомогою.

Також цього дня делегація студентів, викладачів і співробітників ДонНТУ взяла участь у загальноміському мітингу, що проходив на вул. Маршала Москаленка.

Представники міської влади, духовенство та військові згадали, наскільки важким періодом історії стала Друга світова війна для багатьох країн і подякували ветеранам за їх подвиг, побажавши їм міцного здоров’я та довголіття. Творчий колектив із представників старшого покоління виконав декілька пісень, а на завершення ветерани – Самігул Абільжамінович Іскужин і Тимофій Павлович Бугайов – від імені всіх тих, хто стояв на захисті своєї Батьківщини, подякували присутнім за щирі слова вітань і побажали, аби в нашій країні якнайшвидше припинилася війна.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу