В університеті пройшов семінар «ДонНТУ – центр МАН в Західному Донбасі»  (5-4-2017)

П’ятого квітня в Донецькому національному технічному університеті пройшов семінар «ДонНТУ – центр МАН у Західному Донбасі», який пройшов за участю представників загальноосвітніх шкіл міста та району, а також співробітників і адміністрації вишу.

Мала академія наук України (МАН) – це освітня система, що забезпечує організацію та координацію науково-дослідницької діяльності учнів, а також створює умови для їх інтелектуального розвитку та професійного самовизначення.

Варто відзначити, що ДонНТУ вже має певний досвід роботи із МАН. Так, 18 лютого 2017 року на базі університету відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2016/2017 навчальному році за декількома секціями. Тож, цілком логічним і перспективним є продовження та розширення даної співпраці.

Що ж до власне семінару, розпочався він доповіддю директора Донецької обласної МАН О.В. Євдокімової щодо підсумків роботи Малої академії наук у Західному Донбасі. Оксана Валеріївна розповіла про діяльність МАН в цілому, в тому числі – зазначила про існуючі на сьогоднішній день складнощі та проблеми.

Враховуючи той факт, що невід’ємним компонентом ефективної діяльності МАН є співпраця з вищими навчальними закладами, наступною частиною заходу став розгляд результатів і перспектив роботи МАН безпосередньо на базі ДонНТУ.

Присутні почули виступи О.П. Чепак, викладача кафедри природоохоронної діяльності, І.О. Дмитрик, завідувача кафедри історії та права, В.А. Святного, завідувача кафедри комп’ютерної інженерії, Н.С. Костюкової, доцента кафедри прикладної математики та інформатики, О.А. Штепи, доцента кафедри електронної техніки, і Н.В. Оленцевич, завідувача кафедри економічної теорії та державного управління. Усі вони коротко розповіли про можливості,  які відкриває університет молоді у здійсненні їх наукової діяльності, та окреслили можливі напрямки подальшої роботи.

Андрій Миколайович Сурженко, декан факультету машинобудування, екології та хімічних технологій, оприлюднив і проаналізував результати Всеукраїнської олімпіади, що проводилася Донецьким національним технічним університетом для школярів, а також розповів про особливості вступної кампанії 2017 року.

Завершився ж захід екскурсіями сучасними університетськими лабораторіями, де всі охочі могли побачити новітнє обладнання, отримане ДонНТУ в рамках міжнародних проектів.

Підводячи підсумки семінару, представники обласного відділення МАН і ДонНТУ закликали школи до тісної співпраці, аби досягти спільної мети: виховати професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє наукове покликання та приходять до вищих навчальних закладів із чітким розумінням того, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу