В ДонНТУ відбувся захід, присвячений пам’яті сотника армії УНР Нечипора Губи  (10-2-2017)

Дев’ятого лютого в Донецькому національному технічному університеті пройшла відкрита лекція, присвячена вшануванню пам’яті сотника армії УНР Нечипора Губи.

Лекторами виступили представники громадської організації «Українська ініціатива» – Юрій Косенко, голова правління ГО, та Ольга Тимчишин, його заступник, співробітник ДУ «Інститут всесвітньої історії». Відвідати захід прийшли викладачі та співробітники ДонНТУ, студенти, вчителі загальноосвітніх шкіл міста, а також представник державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Лектори розповіли про події доби УНР, шляхи потрапляння вихідців з Донбасу до лав українського військ та надали інформацію щодо нашого земляка Нечипора Губи. Окремий акцент був зроблений на Берестейській угоді та її значенні у визнанні України на міжнародному рівні. В ході лекції пролунало чимало спогадів учасників подій тих часів, а також продемонстровано ряд тематичних фотоматеріалів.

Нечипор Данилович Губа, сотник Армії УНР, який народився на ст. Гришине Бахмутського повіту тоді ще Катеринославської губернії. У російській армії був підосавулом 2-го Чорноморського полку Кубанського Козацького війська. У 1919 р обіймав посаду начальника школи підстаршин 9-ї Залізної дивізії Армії УНР. Учасник Першого Зимового походу в складі 3-го кінного полку. У 1921 р. – помічник з господарської частини командира 4-го Ніжинського кінного полку ім. Івана Сірка Армії УНР.