В ДонНТУ відбувся перший випуск магістрів спеціалізації «Програмне забезпечення мультимедійних систем для ігрових додатків»

20-12-2018    Події , Преміум-новина    280

Протягом 17-го та 20-го грудня 2018 року вперше в історії ДонНТУ на кафедрі прикладної математики та інформатики факультету комп’ютерних наук і технологій пройшли захисти випускних кваліфікаційних робіт магістрів спеціалізації «Програмне забезпечення мультимедійних систем для ігрових додатків». Спеціалізацію було відкрито в рамках спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» рішенням вченої ради ДонНТУ №3 від 29 вересня 2016 року для реалізації проекту Erasmus+ 561728-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP “GameHub: Співробітництво між підприємствами та університетом в області ігрової індустрії в Україні”, учасником якого є Донецький національний технічний університет.

На розгляд державної екзаменаційної комісії було представлено різноманітні випускні роботи, пов’язані з декількома аспектами розробки комп’ютерних ігор. У першу чергу, це програмна реалізація взаємодії з нетиповими засобами спілкування людини з комп’ютером, такими, наприклад, як пристрій для відстеження рухів голови TrackIR або сенсор Kineсt 2 – обладнання, придбаного за кошти проекту “GameHub”.

Ще одним напрямком, представленим у випускних роботах, стала розробка засобів машинного навчання штучного інтелекту для комп’ютерних ігор. Також захищено випускні роботи, пов’язані з дослідженням систем розпізнавання мови з метою підвищення ефективності обміну голосовими і текстовими повідомленнями в ігрових проектах, дослідженням алгоритмів процедурної генерації контенту відеоігрових додатків.

Доповіді студентів викликали зацікавленість присутніх і жваве обговорення отриманих результатів. По завершенні захисту студентам було вручено сертифікати про використання результатів їх робіт при виконанні проекту Erasmus+ “GameHub: Співробітництво між підприємствами та університетом в області ігрової індустрії в Україні”.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу