В ДонНТУ пройшло завершальне заняття в рамках програми «Один день в університеті»

8-5-2018    Події , Преміум-новина    129

Сьомого травня в Донецькому національному технічному університеті пройшло завершальне заняття в рамках програми «Один день в університеті». Нагадаємо, мета програми – надання можливості школярам випускних класів зануритися в атмосферу університетського життя, скористатися сучасним лабораторним обладнанням і відчути себе студентом вищого навчального закладу.

Тож, тема заняття була «Електроліз». Доцент кафедри хімічних технологій В. Каулін разом із учнями НВК №1 м. Покровська закріпили раніше пройдений у школі матеріал щодо сутності та видів електролізу, після чого молодь виконала декілька цікавих дослідів, результати яких стали яскравим підтвердженням отриманих теоретичних знань.

«На початковому етапі ідея програми «Один день в університеті» передбачала, аби школярі самі могли обрати одну із представлених в ДонНТУ спеціальностей і відвідувати заняття з неї, – розповідають доценти В’ячеслав Каулін й Ігор Швець. – Однак, в силу об’єктивних обставин програма розпочала функціонування саме на кафедрі хімічних технологій факультету МЕХТ. Цьому сприяло декілька факторів. По-перше, наявність сучасної лабораторії з необхідним обладнанням, по-друге, зацікавленість у співпраці з вишем хіміко-біологічного класу однієї зі шкіл міста.

Які задачі ми ставили перед собою? Передусім, популяризувати хімію як науку та хімічні спеціальності серед школярів. До того ж, програма мала стати в деякому сенсі відродженням «Школи юного хіміка», що функціонувала на базі ДонНТУ в Донецьку. Теми занять були частково прив’язані до навчальної програми першого курсу студентів, однак, у плані дослідів у викладачів було більше свободи. Також однією із важливих задач була популяризація безпосередньо ДонНТУ, а також розвиток тісних зв’язків вишу зі школами міста».

Викладачі, задіяні у програмі «Один день в університеті», дуже сподіваються, що проведені заняття допоможуть школярам  успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання. Що ж до продовження, то, цілком вірогідно, що наступного року до програми будуть залучені не лише випускники шкіл, а й учні більш молодших класів.

«Спочатку ми планували показати красиві досліди, але все пішло набагато далі. Молодь хотіла не лише бачити цікаві експерименти, а й знати, чому саме так відбувається. Я дуже задоволений результатом. Протягом всієї програми відчувалася зацікавленість зі сторони молодого покоління, було видно, що їм подобається. Все це дуже надихає й приносить величезне задоволення», – підсумовує В’ячеслав Каулін.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу