В ДонНТУ пройшла лекція-презентація «Жінки та наука»  (12-2-2017)

Одинадцятого лютого відзначається Міжнародний день жінок у науці. Напередодні, за ініціативи Молодіжного Хабу та за підтримки UCBI, співробітники бібліотеки ДонНТУ провели для студентів відкриту лекцію-презентацію «Жінки та наука».

У ході лекції було розглянуто яскраві приклади того, як жінки різних часів і національностей реалізовували себе у науковій сфері та досягли при цьому чималих успіхів. Так, серед найбільш відомих жінок-вчених були названі наступні імена: Гіпатія, Ада Лавлейс, Софія Ковалевська, Марія Склодовська-Кюрі, Антоніна Прихотько, Зоя Бутенко, Ольга Броварець тощо. Послужний список і коло інтересів цих жінок дуже вражали, адже більшість із них розкрили себе у тих сферах, що зазвичай притаманні саме чоловікам.

Не оминули увагою і визначних жінок-науковців, які працювали в Донецькому національному технічному університеті – М.Г. Єльяшевич, М.М. Пономарьову, Р.В. Візгерт та ін., здобутки яких мали неабияке значення для нашого університету.

Кульмінацією ж заходу став виступ Ірини Борисівни Швець – доктора економічних наук, професора, проректора ДонНТУ з міжнародних зв’язків і просто витонченої жінки. Вона розповіла про свої студентські роки, про те, яким чином потрапила до наукової сфери, а також поділилася своїми життєвими принципами та переконаннями.

Провівши паралелі між тодішнім і сьогоднішнім навчанням в університеті, Ірина Борисівна закликала молодь бути активною, максимально віддаватися тій справі, якою займаєшся, та використовувати всі можливості, які трапляються на вашому шляху.

В цілому, даний захід красномовно довів, що сутність й інтереси жінок іноді виходять далеко за межі традиційних поглядів. Відрадно, що в науковому світі слабка стать вже залишила чималий відбиток і, головне, продовжує поповнювати його новими корисними відкриттями та черговими здобутками.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу