Употужнення української держави залежить від кожного з нас

26-6-2018    Події , Преміум-новина    101

Сьогодні, в умовах гібридної війни, Україна потребує не лише нової воєнної доктрини, а й національної доктрини в царині освіти, зокрема гуманітарної та історичної, культури, науки, яка допоможе відвоювати або ж «деокупувати» наші споконвічні території.

Якщо з воєнною агресією борються вояки-герої з українських Збройних сил, то з агресією інформаційною і культурною протягом уже чотирьох років системно бореться Соборна Україна, українське суспільство, у тому числі – науково-педагогічний колектив ДонНТУ, проекти і заходи якого є укріпленими «блокпостами» національної культурної ідентичності українців.

Як зазначив американський поет і філософ Емерсон, «Знання існує для того, щоб його розповсюджувати». Цього ж принципу у своїй роботі і дотримується Покровська міська організація Товариства «Знання» України, яка існує вже майже два роки.

Її осердям, кістяком стала кафедра мовної підготовки Донецького національного технічного університету (ДонНТУ), а також інші кафедри гуманітарного циклу, колектив науково-технічної бібліотеки університету.

Основними  напрямками роботи організації є:

а) національно-патріотичні виховання шкільної та студентської молоді;

б) утвердження української мови, зміцнення її позиції,

в) подальша українізація суспільства, утвердження національної самосвідомості українського народу, відновлення в пам’яті нових поколінь традицій національно-визвольних змагань;

г) зниження рівня русифікації в освіті, рекламі, засобах масової інформації;

1. r) формування національних ціннісних орієнтирів і громадської самосвідомості середовища дорослих і молоді на приладах героїчної боротьби українського народу за самовираження і створення власної держави, ідеалів свободи, соборності і державності;

д) взаємодія і координація діяльності громадського сектору з державними та органами місцевого самоврядування;

е) сприяння інтегруванню в українство жителів Східної України, включаючи окуповані території та анексованій Крим.

є) нейтралізації та подолання засилля антиукраїнської пропаганди, актуалізація національної самобутності українського народу;

Свою роботу міська організація координує з діяльністю громадської ради при виконкомі Покровської міської ради (Голову правління було обрано заступником голови Громадської ради з гуманітарного напрямку роботи).

Спільно з Українською миротворчою школою організовано і проведено вечори пам’яті, присвячені видатному українському дисиденту, батькові УНА-УНСО Анатолію Лупиносу (5 лютого 2016, 2017 і 2018 рр.) та мітинг, присвячений Дню народження Степана Бандери (1.01.18 р.).

Членами Покровської міської організації Товариства «Знання» України розроблено  стратегію відродження і популяризації постійного вживання української мови у м. Покровську, з метою підвищення загального рівня володіння державною мовою серед широкого загалу (державні, приватні підприємства й організації, навчальні заклади, сфера обслуговування, святкові й урочисті заходи, транспортні послуги та ін.) і запропоновано депутатам Покровської міської ради для розгляду й опрацювання.

Продовжуємо боротьбу за встановлення пам’ятника Т.Г. Шевченкові (пам’ятний знак установлено в березні 2006 р.). Як тут не згадати загальвідоме «…мені тринадцятий минуло…». Сподіваємося, цього року нам таки вдасться врешті-решт здійснити мрію патріотично налаштованих покровчан.

22 червня 2018 року голова правління Покровської міської організації Товариства «Знання» України Володимир Алтухов узяв участь у роботі УІІІ з’їзду Товариства «Знання» України, який відбувся в Зоряному залі Київського планетарію.

Перед початком роботи з’їзду у фойє Київського планетарію делегатам було представлено  виставку картин народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Валерія Франчука, виставку вишивки, присвяченої творчості Тараса Шевченка, Івана Рябчука.

Розпочався з’їзд з виконання делегатами (разом із уславленим хором «Чумаки, диригент Сергій Лакиза) Гімну України.

Зі звітною доповіддю про роботу між з’їздами виступив президент Товариства, академік НАН України і НАПН України В.Г.Кремень.

Віце-президент Товариства, голова правління, член-кореспондент НАПНУ В.І.Кушерець ознайомив делегатів з’їзду із проектом нового статуту Товариства і завданням Товариства як неприбуткової громадської організації.

З обговоренням доповідей виступили голова Київської міської організації Товариства Василь Неволов, голови правлінь Вінницької, Запорізької, Харківської обласних організації Людмила Кулик, Ніна Забава, Таїсія Повалій, заступник голови правління Товариства Дмитро Єсипенко, директор Київського коледжу Університету сучасних знань Тетяна Петровська, а також – делегати з Донбасу Володимир Дериведмідь (м. Бахмут) і Володимир Алтухов (м. Покровськ).

У виступах ішлося про подальше поліпшення національно-патріотичного виховання, висвітлення правди про Україну, її історію, культуру і світ, про дійову відсіч інформаційній війні проти України, особливо в Донбасі, про розвиток на рівні сучасних вимог форм і методів просвітництва, усних, у ЗМІ і соціальних мережах, пропонувалося значно поліпшити допомогу обласним організаціям Товариства.

Делегатів і учасників з’їзду було нагороджено Почесними грамотами, відзнаками «За особливі заслуги», а також вручено книги В.Кременя «Філософія людиноцентризму в освітньому просторі», В.Кушерця «Час нового просвітництва», журнали Товариства «Наука і суспільство», «Наше небо», проекти документів з’їзду.

Голова правління Покровської міської організації Товариства «Знання» України

старший викладач кафедри мовної підготовки

Володимир Алтухов