Тренінги з мінної безпеки викладачів ДонНТУ разом з фахівцями Данської Ради у справах біженців для школярів Донеччини

11-5-2018    Міжнародне співробітництво , Події   307

Нещодавно викладачі кафедри хімічних технологій Донецького національного технічного університету разом з фахівцями Данської Ради у справах біженців – Данської Групи з розмінування (Danish Refugee Council – Danish Demining Group) організували тренінг для школярів області з проблеми мінної безпеки.

Тренінг проходив у містах Красногорівка та Волноваха. Вибір припав саме на ці міста не випадково. Околиці Красногорівки знаходяться всього в 1800 м від позицій бойовиків. Практично щодня відбуваються обстріли, незважаючи на постійно декларовані мінською групою перемир’я. Зустріти в Красногорівці боєприпаси, що не вибухнули, снаряд, міну або інший вибуховий пристрій не складає великих труднощів. В першу чергу в небезпеці знаходяться діти. Їх навчання відбувається в екстремальних умовах – відсутнє опалення, вже третій рік немає газу і постійні перебої з електрикою.

Місто Волноваха знаходиться дещо далі від лінії фронту, але за період війни вона не раз потрапляла під обстріл. На Волноваських блокпостах з регулярною періодичністю знаходять боєприпаси і вилучають їх у населення. Крім того, багато хто має родичів в безпосередній близькості від лінії військових дій. Тому для дітей ймовірність знайти випадково вибуховий пристрій є дуже високою. Цікавість, бажання потримати в руках, спроба розібрати пристрої призводить до трагічних наслідків.

Під час тренінгу фахівці Данської групи розповіли про мінну небезпеку в зоні військового конфлікту, де мешкають та навчаються діти. Тренери показали короткі пізнавальні відео сюжети і провели вікторину серед учнів шкіл та коледжу. В свою чергу, викладачі ДонНТУ, доценти Ігор Швець, В’ячеслав Каулін та асистент Ірина Данило показали захоплюючі хімічні досліди за темою заходу, відтворивши штучний вибух малої потужності, чим підігріли інтерес учасників до теми заходу. Серед дослідів було продемонстровано також перетворення води на вино та кров, феєричний міні вулкан, фараонові змії та інші цікаві експерименти. Учні та студенти коледжу Красногорівки і Волновахи із захопленням спостерігали за цікавим подіями.

Проводячи такі заходи не в перший раз, ми помітили, що корисна інформація про мінну небезпеку, яка насичена цікавими дослідами, сприймається учнями з більшим ентузіазмом і краще запам’ятовується. Після заходу учні мали можливість поспілкуватися з викладачами та задати цікаві питання викладачам та тренерам.

В.Ю. Каулін,
доцент кафедри хімічних технологій