Святкування Дня української писемності та мови  (9-11-2016)

У середу, 9 листопада, у День української писемності та мови, у читальному залі бібліотеки усі бажаючі змогли приєднатися до своєрідної акції – XVI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Метою заходу була не стільки перевірка грамотності присутніх, скільки солідарність з усіма, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою та зберегли її для нащадків.

Учасниками акції стали студенти, викладачі та співробітники Донецького національного технічного університету та індустріального інституту, а також небайдужі мешканці міста.

На початку заходу доцент кафедри мовної підготовки ДонНТУ Володимир Алтухов подарував бібліотеці книгу П. Кононенка «Українці в світовій цивілізації та культурі. Історичний феномен Степана Бандери», а доцент кафедри економіки та підприємництва індустріального інституту Світлана Лисенко привітала всіх присутніх зі святом і закликала розмовляти українською мовою в повсякденному житті, подарувавши при цьому тематичні стікери.

Радіодиктант тексту «Україна на зламі тисячоліть» на деякий час дозволив присутнім зануритися в атмосферу шкільних часів:  дійсно, учасникам довелося відновити в пам’яті основні правила орфографії та пунктуації, проявити старанність і зібраність.

Що ж до результатів диктанту, бажаючі можуть відправити свої роботи поштою на адресу організаторів та отримати за це заохочувальні призи. Інші ж можуть дочекатися, доки текст з’явиться у мережі Інтернет, та просто перевірити себе.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого підрозділу ДонНТУ