Студенти та викладачі ФКІТАЕР взяли участь у «Новорічному фестивалі» (м. Краматорськ)

20-12-2017    Події    279

Дев’ятнадцятого грудня, в День святого Миколая, делегація Донецького національного технічного університету взяла участь у «Новорічному робофестивалі» в ЗОШ №16 м. Краматорська, де представники ДонНТУ виступили в ролі співорганізаторів і суддів. Цей захід був першим як в історії школи, так і в житті університету. В рамках фестивалю пройшли наступні активності:

– виставка «Новорічна листівка» для учнів 4 класів;

– змагання «Новорічна робоестафета» для учнів 5-х класів;

– представлення проектів «Новорічна гра» учнями 7-х класів;

– представлення проектів «Розумний будинок» учнями 9-х і 10-х класів.

ДонНТУ був представлений викладачами та студентами двох провідних кафедр факультету КІТАЕР, а саме – автоматики та телекомунікацій і електронної техніки; резидентами Молодіжного Хабу Покровська та локального бізнес-інкубатора YEPДонНТУ, що входить до національної мережі академічних інкубаторів YEP. Зокрема, делегатами були:

– Сергій Анатолійович Жовтобрух, старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій, заступник завідувача кафедри АТ;

– Олександр Анатолійович Штепа, к.т.н., доцент кафедри електронної техніки, керівник секції «Електроніка та приладобудування» комунального позашкільного навчального закладу «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді»;

– Гліб Володимирович Ступак, старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій, керівник академічного бізнес-інкубатора YEP!ДонНТУ, координатор роботи Молодіжного Хабу Покровська, керівник/інструктор мережної академії Cisco в ДонНТУ;

– Максим Лебединський, студент 1-го курсу магістратури за напрямом «Телекомунікації та радіотехніка», входить до 10-ки кращих студентів України за напрямом «Телекомунікації» за версією компанії Huawei, переможець міжнародної олімпіади IT-Universe в номінації «Інформаційна безпека» з кращим рішенням щодо захисту БД, один із авторів і виконавець стартапу SmartCare;

– Сергій Нагорний, студент 1-го курсу магістратури за напрямом «Автоматизації та комп’ютерно-інтегровані технології», резидент бізнес-інкубатора YEP, волонтер Молодіжного Хабу, автор стартапу Cloudy та виконавець проекту RoadSSL;

– Владислав Лебедєв, студент 1-го курсу магістратури за напрямом «Електронна техніка».

Також до складу журі увійшли: технічний директор компанії QuartSoft Ukraine В.А. Кузьмін, менеджер з персоналу компанії QuartSoft М.А. Борисенко, завідувач відділу інформаційних технологій ДоноблІППО О.А. Полипчук, викладачі ДДМА кафедри КІТ – С.К. Добряк і М.В. Єрьомін.

Відвідувачі фестивалю мали можливість не тільки познайомитися з роботами учнів, а ще оглянути виставку кращих робіт з робототехніки студентів і аспірантів Донецького національного технічного університету, пограти в робосумо та відвідати новорічну ярмарку. Також в рамках фестивалю учні десятих і одинадцятих класів мали змогу поспілкуватися з викладачами та студентами університету, дізнатися про особливості вступу, визначитися зі спеціальністю та познайомитися з можливостями, які дає для самореалізації студенту сучасний виш ДонНТУ.

Даний захід є одним із перших прецедентів початку плідної та тісної співпраці між загальноосвітніми навчальними закладами та вищою школою. За результатами зустрічі були досягнуті домовленості про проведення подібних заходів не тільки для школярів м. Краматорськ, а й усієї Донецької області за участю університету. Окрім цього, викладачі інформатики проявили зацікавленість у курсах, які викладаються в мережній академії Cisco ДонНТУ, і планують запровадити їх в навчальному процесі чи в якості спецкурсу.

Що ж до фестивалю, слід відзначити високий рівень робіт школярів у номінації «Розумний будинок», які, будучі десятикласниками, вже легко можуть конкурувати зі студентами ВНЗ. Незважаючи на те, що в рамках фестивалю переможців не було, адже головна мета, яку переслідували організатори – показати роботи учнів і отримати поради щодо розвитку проектів, декілька проектів отримали спеціальні відзнаки від ДонНТУ та YEP.

Так, проект SatArh (виконавець Віталій Дейнеко), окрім номінації «Проектування» отримав грамоту «Краще інженерне рішення» від кафедри автоматики та телекомунікацій, а проект NA`VI (Богдан Черноморченко, Артем Попов), окрім титулу «Практична значущість» – ще й путівку до інкубаційної програми YEP в рамках наступного набору. В номінації «Інноваційність рішення» відзнаку отримав проект CraftSoft (Максим Хорунжий, Артем Кондратюк і Софія Новацька), «Швидкість і практичність реалізації» – Girls Company (Софія Киямова, Ірина Салатун).

Також дуже хотілося б відзначити Андрія Лук’яненка, викладача інформатики, який виявися справжнім знавцем свого діла та інноватором-ентузіастом, адже ідея та організація події – цілком його ініціатива, на яку відгукнулось багато людей, в тому числі – й ми. Під керівництвом Андрія в школі працює гурток із робототехніки, де шкільна команда готується до участі в змаганні з робототехніки серед школярів – FLL First Lego League, один із відбіркових етапів яких пройде вже на початку березня в Києві. Тож, побажаємо успіхів молодій і дуже амбітній команді.

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри АТ