Школярі з Краматорська відвідали лабораторію води ДонНТУ

18-12-2017    Події    301

Чотирнадцятого грудня до лабораторії води Донецького національного технічного університету школярі двох краматорських шкіл – № 16 та № 8 з пізнавальною екскурсією.

Спочатку учні прослухали цікаву лекцію про важливість води у сучасному житті людини, її забруднення, а також про раціональне використання. Після цього завідувач кафедри «Хімічні технології» Є.І. Збиковський показав учням обладнання лабораторії. Також присутнім були продемонстровані пізнавальні досліди з визначення якості води. Учні, які взяли з собою зразки води з дому, мали нагоду перевірити її на якість. Таким спілкуванням були задоволені не тільки учні – викладачам була дуже приємна зацікавленість молодого покоління до актуальних проблем сучасності. Ми сподіваємося,  що у майбутньому юні дослідники візьмуть участь у вирішенні цих проблем!

Варто відзначити, що школярі разом із вчителями беруть участь у міжнародній програмі FIRST LEGO League, місія якої полягає в тому, аби показати учням і вчителям, наскільки цікавий і захоплюючий світ науки та технологій! У цьому сезоні тема FIRST LEGO League присвячена вивченню води, її властивостей і дивовижного світу водних ресурсів, тому це відвідування було дуже корисним і доречним.

Ще один цікавий момент: краматорчани дізналися про відкриття лабораторії води з соціальної мережі, самі домовилися з нашими хіміками про візит, а компанія QuartSoft надала автобус для поїздки.

Після закінчення екскурсії вдалося поспілкуватися з нашими гостями: школярі були у захваті від хімічних дослідів, а вчителів інформатики Л.В. Боровик, С.М. Грицай і А.М. Лук’яненка вразила своїм надсучасним обладнанням лабораторія GameHub. Виявилось, що Андрій Лук’яненко разом зі своїми вихованцями цікавиться робототехнікою, вчить їх програмувати на основі платформи Arduino та планує взяти участь у фестивалі «Робосхід-2018», тому, сподіваємося, відбудеться ще один пізнавальний візит краматорських старшокласників до нових лабораторій факультету КІТАЕР.

Ігор Швець,
доцент кафедри хімічних технологій

Галина Лисенко,
начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів