Шахтарські історії зі сходу та заходу України. Презентація документального фільму  (3-10-2016)

Двадцять дев’ятого вересня у малій актовій залі палацу культури Ш/У «Покровське» пройшла презентація документального фільму «Шахтарські історії».

Фільм створений у рамках громадського проекту «Шахтарські історії зі сходу та заходу України».

Головна його мета – сприяння діалогу між шахтарськими містами через збір усних історій серед гірників і їхніх родин, привернення уваги до шахтарської праці в цілому, показ спільності життя та традицій гірників з різних куточків України.

В основі стрічки – історії шахтарських родин з Донеччини та Львівщини, зібрані волонтерами влітку 2016 року.

Після перегляду фільму публіка мала змогу поділилися своїми враженнями та висловити побажання знімальній групі. До речі, гостями заходу стали герої фільму – Ніна та Олександр Дмитрохіни, які радо відповіли на запитання глядачів.

Після презентації учасники заходу продовжили спілкування у неформальній і дружній атмосфері вже в Донецькому національному технічному університеті. Так, волонтери із числа студентів вишу та власне команда організаторів поділилися своїми враженнями від участі у проекті, розповіли про робочі моменти та складнощі, що виникали в ході творчого процесу, та обговорили можливі перспективи «Шахтарських історій».

Загалом, збір життєвих історій шахтарів у Львівській та Донецькій області дозволить заглибитися в їхнє середовище, зрозуміти вплив шахти та шахтарської праці на їхнє життя, зрозуміти про що вони думають, і що їх оточує.

Катерина Щербакова,
 фахівець редакційно-видавничого підрозділу ДонНТУ