RoboСхід 2018

18-6-2018    Події , Преміум-новина    99

Початок літа завжди є спекотним, і літо 2018 р. мало чим повинно було відрізнятися від будь-якого, але є одне «але». Компанія QuartSoft Ukraine вирішила розпочати його з чудової події, яка задала вектор всьому літу. Вже вдруге компанія є ініціатором і організатором регіонального фестивалю RoboСхід. Донецький національний технічний університет вперше долучився до події, проте дуже влучно й амбітно, бо зацікавити та розважити школярів з усієї області було чим.

Фестиваль розділили на три зони: зону змагань, презентації та майстер-класи. Десант університету в кількості 15 осіб – проактивна частина факультету КІТАЕР, з яких половина – кістяк Молодіжного Хабу, був, як риба в воді й окупував практично всі можливі та неможливі локації. На жаль, до змагань у слаломі на самокерованих машинках університет не допустили, бо робот студентів був завеликий, але в усьому іншому вони були на висоті.

У демозоні був представлений проект розумної теплиці та фіналіст конкурсу xplore – голографічний асистент Stesha Project. У зоні майстер-класів відбувалось одночасно два потоки: для найменших – Lego WeDo 2.0 та для більш старшої аудиторії – Arduino, де всі охочі мали змогу прокачати свої навички в робототехніці та програмуванні мікроконтролерів. А ще з нами на RoboCхід 2018 відправилися школярі з покровського ліцею «Надія», які презентували свій власний проект з автоматизації.

Минуло трохи часу, а емоції від побаченого не тільки не згасли, а й продовжують надихати, і, як наслідок, вже п’ятнадцятого червня ДонНТУ разом із Молодіжним Хабом відкрив двері гуртка для 15 щасливчиків – школярів Покровська, які за два тижні пройдуть інтенсивне навчання за пілотною програмою з основ робототехніки, програмування мікроконтролерів, опанують навички лідерства, креативного мислення, командної роботи й мистецтва презентації, а ще спробують розробити й підготувати соціально-значимий проект для школи, міста або свого дому і, врешті-решт, зможуть відчути дух змагання на фінальному випуску стартап-школи Сікроські Челендж разом зі студентами ДонНТУ.

Особливу подяку за запрошення, організацію, сприяння та невимушену атмосферу фестивалю хочеться висловити Марині Борисенко.

Також ми вдячні Покровській міській раді Донецької області за допомогу в питаннях трансферу, ОО «ДЦМ «ДОБРО» – за надані конструктори Lego, і сподіваємось на підтримку Молодіжного банку ініціатив Покровська й Добропілля та розвиток проекту в рамках нещодавно укладеного меморандуму з міською радою.

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри АТ