П’ятеро студентів представлять ДонНТУ на конкурсі «Професіонали майбутнього 2017»  (23-12-2016)

23 листопада ПрАТ «МТС Україна» розпочало програму «Професіонали майбутнього 2017». За її умовами, протягом місяця, з 23 листопада по 23 грудня, Донецький національний технічний університет повинен був представити команду з п’яти студентів 4-го курсу спеціальності «Телекомунікації» для участі в роботі над конкурсним завданням. Тож, 19-20 грудня в стінах ДонНТУ відбувся відбірковий етап, в якому взяли участь 12 студентів 4-го курсу факультету КІТАЕР. Відбір складався з двох частин: олімпіади з перевірки знань і публічного захисту робіт на тему «Управління якістю обслуговування (Е2Е QoS) і механізми пріоритизації трафіку в мережах 4G/5G для сервісів IoT». Журі оцінювало виступи учасників за різними критеріями: від змістовної частини доповіді – до вміння відповісти на неочікувані запитання. Всі студенти доклали чимало зусиль, наводили цікаві приклади та готували презентації.

А чи грає роль у вашому житті IoT? Які переваги та перспективи розвитку 5G ви бачите на майбутнє? Як пов’язані пріоритизація трафіку та медицина, керування «розумним будинком» чи навіть виноградарство? На ці та безліч інших питань шукали відповіді й наші претенденти. Вони вели дискусії, представляли власні думки та ідеї щодо вирішення можливих проблем при впровадженні усіх цих нових технологій у повсякденне життя та, загалом, отримали непогані результати.

Хоча конкуренція була доволі серйозна, серед 12 бажаючих було обрано п’ятеро найкращих, чиї роботи члени журі оцінили найвищими балами та які протягом шести місяців працюватимуть над конкурсною роботою для наступного етапу. Ними стали: Артем Гвоздьов, Катерина Єлагіна, Святослав Якименко, Максим Лебединський і Олександр Мірошниченко. Сподіваємось, команда гідно представить наш університет вже на всеукраїнському рівні.

Користуючись нагодою, ми запитали п’ятірку щасливчиків  про їх враження від участі у першому етапі.

Святослав Якименко: «Результатом дуже задоволений, хоча конкуренція була суттєвою. Готовий розпочати роботу в команді та й взагалі, давно мріяв потрапити до п’ятірки».

Артем Гвоздьов: «Безліч думок зараз, насправді. Спочатку дуже хвилювався, тому що виступав першим. А вже після доповіді… як камінь з душі. Хоча весь час були сумніви, чи зможу я пройти далі… Пізніше журі оголосило невелику перерву для підведення підсумків, ми пішли пити каву – і ось тоді вже стало спокійніше. А вже після оголошення результатів прийшло відчуття неймовірної радості.

Своїм виступом я не повністю задоволений: через неправильний розподіл мною часу не вдалося в повній мірі якісно та інформативно представити доповідь. Звичайно, готовий до подальшої роботи, адже розвиток технологій не стоїть на місці, тому ми повинні завжди знаходитися на одному рівні».

Максим Лебединський: «Коли я презентував свою доповідь, мене охопило хвилювання. Можливо, це пов’язано з тим, що я всю ніч готувався до виступу, а, можливо,  тому що ця робота дуже важлива для мене. До речі, варто відмітити, що все ж повноцінний сон, без сумніву, чимало значить. Єдине, чим незадоволений, що не все встиг розповісти через хвилювання».

Олександр Мірошниченко: «Враження від конкурсу досить сумбурні, тому що перед ним я дуже хвилювався, та й після нього також, адже боротьба за місця у команді була дуже серйозною. І тільки результати журі принесли заспокоєння і радість, тому що я все ж пройшов. Але для себе зробив висновки, що треба ще працювати над собою, особливо в плані публічних виступів. Чи готовий я розпочати роботу? Звичайно! На мою думку, це буде непросто, але так навіть цікавіше».

Катерина Єлагіна: «Відбірковий тур конкурсу залишив після себе великі враження. По-перше, підготовка була нелегкою, а, по-друге, очікування невідомого завжди лякає. Питання до екзамену ми дізналися вже безпосередньо на ньому, та й взагалі, останні дні перед відбірковим туром були дуже хвилюючими. Виникало багато запитань: «Як все буде проходити?», «Чи розкрила я в повній мірі тему доповіді?», але всі ці переживання були того варті. Важко описати емоції, коли дізнаєшся, що ти в п’ятірці. І особливо радієш, знаючи, що до команди «Професіоналів майбутнього» потрапили найдостойніші».

А ми пропонуємо вам слідкувати надалі за перебігом конкурсу на наших сторінках у соціальних мережах

Facebook: https://www.facebook.com/Vodafone.team.DonNTU/

VK: https://vk.com/vodafone.team.donntu