Про День дівчат і лідерство

5-11-2018    Події , Преміум-новина    41

Одинадцятого жовтня міжнародна спільнота відзначала Всесвітній день дівчат. Цього року до акцій вперше долучилася й Україна,ставши частиною глобального форуму жінок-політичних лідерів і міжнародної кампанії ”Girl2Leader“. Цього дня близько 3 тис. студенток і старшокласниць одночасно зустрілися з жінками-політичними лідерами у парламентах своїх країн та Європарламенті. Українські дівчата відвідали Верховну Раду та познайомилися з жінками-народними депутатами з різних фракцій.

У відомому приміщенні зі скляним куполом депутатський склад змінюється щоп’ять років. Але одне залишається незмінним – сам будинок парламенту, якому наступного року виповниться вже 80. Підземний перехід, безліч входів, каса з продажу квитків, кафе, магазини, дитяча кімната і навіть перукарня – у комплексі будівель Верховної Ради та її комітетів новачку легко і заблукати.

На форум запросили 40 дівчат-лідерів із різних куточків України: Одеси, Львова, Києва, Чернігова, Вінниці та Покровська. Серед них – і студентка 4 курсу факультету КІТАЕР Марина Курило, яка займає активну життєву позицію й не раз це доводила як у стінах вишу та Молодіжного Хабу, так і за його межами.

Активні дівчата взяли участь у конференції разом із представницями громадських організацій і жінками-нардепами з різних фракцій, а також провели пряме включення української сторони зі ще 15 країнами-учасницями форуму. Програма покликана надати жінкам повноцінне право на впровадження змін у політиці, розширити їх права та можливості, допомогти зорієнтуватися в політичній системі на національному та європейському рівнях.

Послом програми ”Girl2Leader“ в Україні є народний депутат Юлія Льовочкіна. У зустрічі з дівчатами також взяли участь ко-хостери кампанії народні депутати Наталія Агафонова, Наталія Королевська та Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Гліб Ступак,
старший викладач кафедри автоматики та телекомунікацій

,