Представники ДонНТУ взяли участь у форумі, присвяченому проблемам ВПО  (16-9-2016)

Протягом 5-6 вересня в м. Святогірськ (Донецька обл.) відбулися дводенні тренінги, присвячені роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО), а 7 вересня пройшов форум «ВПО: права, проблеми, можливості. Роль місцевої влади та громади в процесах інтеграції».

Захід відбувся за ініціативи МФО «Рівні можливості» у Верховній Раді України, за фінансової підтримки Національного Демократичного Інституту та за сприяння громадської діячки з Краматорську Л. Кісліциної. У форумі брала участь представниця МФО «Рівні можливості» народна депутатка І. Суслова.

Ірина Суслова привітала учасників форуму та запевнила у підтримці з боку міжфракційного об’єднання, а також комітету з прав людини, національних меншин і міжнародних відносин. На переконання народної депутатки, для покращення ситуації у сфері дотримання прав переселенців нагальною є необхідність створення координаційного механізму, розробки державної стратегії щодо ВПО, в якій були б відображені цілі, завдання та практичні заходи для їх реалізації – з відповідним адекватним фінансуванням, передбаченим у бюджеті на 2017 рік.

Мета форуму – пошук шляхів забезпечення прав ВПО, їх соціальної та економічної інтеграції в громадах. Важливий акцент заходу – ставлення до ВПО як до нового потенціалу, натомість обмеженню їх ролі до пасивного отримання допомоги. ВПО можуть робити і вже роблять вагомий внесок у розвиток приймаючих громад.

Учасники заходу – урядовці, депутати, представники ВПО, місцевих адміністрацій, експертного та громадського середовища – обговорили нагальні проблеми, що стосуються прав ВПО, та обмінялись досвідом й інформацією щодо існуючих можливостей і перспектив національного та місцевого рівня для інтеграції ВПО.

Однією з тем форуму була економічна інтеграція ВПО – формування ринку праці в період реформ, обмін досвідом між підприємцями та самозайнятими, можливості міжнародних проектів і місцевих державних програм тощо.

Форуму передував дводенний тренінг з роботи зі внутрішньо переміщеними особами для громадських активістів.

Тренінг об’єднав представників семи областей України, які вже працюють з ВПО або планують подібні ініціативи. До заходів активно залучені жінки – представниці ВПО. Наскрізною темою форуму та тренінгів була необхідність врахування гендерної складової, що є необхідним для врахування потреб та інтересів як жінок, так і чоловіків.

Результати форуму та тренінгів будуть узагальнені у вигляді рекомендацій.

МФО сприятиме забезпеченню прав і можливостей для ВПО на рівні співпраці з усім зацікавленими сторонами, парламентського контролю та законодавчих ініціатив.

Від Донецького національного технічного університету в заході взяли участь три делегати: голова ради студентського самоврядування ДВНЗ «ДонНТУ» А. Гвоздь і представники підрозділу з організації виховної роботи студентів Г. Лисенко та Я. Кот.

За ці два дня тренінгів вдалося поспілкуватися з громадськими активістами – мешканцями Донецької та Луганської областей, які нині перебувають в інших областях України, розглянути питання стресології, конфліктології та взаємодії з владою.

Г.В. Лисенко,
 начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів