Перегляд документальної кінострічки в Молодіжному Хабі ДонНТУ  (18-5-2017)

Сімнадцятого травня до Молодіжного Хабу ДонНТУ завітав кіноклуб «LIGHTONRIGHT», який представляла Анастасія Пастух.

Гостям заходу, серед яких були студенти різних курсів і спеціальностей, а також співробітники університету, було запропоновано до перегляду документальний фільм режисера Павела Височанські (Польща) «Коли-небудь ми станемо щасливими».

Фільм розповідав про життя молодого юнака Даніеля, який проживає в нужденному польському містечку Ліпіни. Хлопець в силу обставин мешкає зі своєю бабусею; його життя непросте і в чомусь навіть пересічне, але Даніель не хоче миритися з таким станом справ.

В певний момент часу хлопець усвідомлює, що хоче зняти фільм про життя своїх друзів і жителів міста. Озброївшись мобільним телефоном з камерою, юнак блукає вулицями, розпитуючи при цьому дітей і дорослих про їхні мрії. Пізніше він фокусується на учнях школи, де сам навчається, проводить своєрідний кастинг і декого обирає для участі у зйомках.

Хлопець відчуває в собі потенціал, фільм цілковито його захоплює. При цьому глядач знайомиться із оточенням Даніеля, його поглядами та сподіваннями. Окремо показано взаємовідносини юнака з бабусею. Й тут, попри відмінність поглядів на життя старшого та молодшого покоління та певні негаразди, родинні зв’язки беруть гору та порозуміння в сім’ї все ж настає.

Варто відзначити, що фільм знято з відкритим фіналом, тож, чіткої відповіді на те, як склалася доля головних героїв, немає. Невідомо й те, чи спроможеться юнак закінчити свій фільм.

По завершенні перегляду учасники заходу перейшли до обговорення стрічки та обміну власними думками щодо побаченого. Приємно відзначити, що стрічка не залишила байдужим нікого й викликала щире зацікавлення зі сторони молоді стосовно майбутнього героїв фільму.

Наостанок Анастасія висловила надію, що подібний захід буде проведений ще неодноразово, а всі присутні з радістю підтримали подібну ініціативу.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу