Пам’яті ФЕЛЬДМАНА Льва Петровича  (18-4-2017)

Факультет комп’ютерних наук і технологій, кафедра прикладної математики та інформатики Донецького національного технічного університету з великим сумом повідомляє, що 17 квітня 2017 року на 94-му році життя після тривалої хвороби помер видатний вчений в галузі комп’ютерних систем і комп’ютерного моделювання, ветеран Великої Вітчизняної війни, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки ФЕЛЬДМАН Лев Петрович.

Лев Петрович пройшов славний життєвий шлях. Він народився 5 листопада 1923 року в місті Керенську Пензенської області. У липні 1941 року вступив добровольцем до лав Радянської армії і пройшов всю війну у військах протиповітряної оборони. У 1946 році Лев Петрович вступає на механіко-математичний факультет Московського Державного університету, який з відзнакою закінчує в 1951 році. Десять років після університету Лев Петрович пропрацював в Новочеркаському політехнічному інституті на кафедрі теоретичної механіки. Тут в листопаді 1960 року Фельдман Л.П. захистив кандидатську дисертацію.

У 1963 році Лев Петрович в році перейшов працювати в Донецький політехнічний інститут. Тут Лев Петрович став засновником і рушійною силою комп’ютерного вектору розвитку Донбасу. Під його керівництвом і за його безпосередньої участі в Донецькому політехнічному інституті було створено кафедри електронних обчислювальних машин, прикладної математики та інформатики, обчислювальних методів і програмування, які повністю забезпечили потреби народного господарства Донбасу в фахівцях комп’ютерного напрямку.

Лев Петрович в 1974 році захистив докторську дисертацію, в 2009 році отримав Державну премію України в галузі науки і техніки. Він є автором понад 200 наукових праць і 6 монографій. Під його науковому керівництві захищені 15 кандидатських і 4 докторських дисертації.

Колективи факультету комп’ютерних наук і технологій, кафедри прикладної математики та інформатики сумують у зв’язку зі смертю Фельдмана Л.П. і висловлюють глибокі співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про Льва Петровича назавжди залишиться в серцях всіх, хто його знав.