Можливості закордонних стажувань і участі в культурно-просвітніх проектах для студентів ДонНТУ  (21-11-2016)

Шістнадцятого листопада в рамках заходів, присвячених Міжнародному дню студентів, рада студентського самоврядування Донецького національного технічного університету провела прес-конференцію «Можливості закордонних стажувань і участі в культурно-просвітніх проектах для студентів ДонНТУ».

До участі в заході були запрошені студенти усіх факультетів вишу та представники місцевих ЗМІ.

Зі вступним словом виступив в.о. декана факультету комп’ютерних наук і технологій С.О. Ковальов, який дуже коротко розповів про історію свого факультету та наголосив, що одним із найважливіших умов для успішного навчання та майбутньої затребуваності молодого фахівця сьогодні є знання однієї з європейських мов, а краще – двох. Ще однією з приємних новин для присутніх стала звістка про відновлення плідної багаторічної співпраці з Магдебурзьким університетом (Німеччина) та вірогідною можливістю отримання подвійного диплому.

Далі місце за кафедрою зайняли студенти-учасники закордонних стажувань. Так, студентка ФКНТ Вікторія Гриша розповіла про свій досвід участі у Темпус-проекті «Проектування мікросистем»: спочатку були лекції та практичні заняття протягом тижня в Україні (с. Поляна, Львів), де студенти дізналися про ефективне використання мікросистемного базису в різних галузях знань, а потім – три тижні  стажування у одному з найкращих вишів Польщі – Лодзькій політехніці. За словами Вікторії, польський університет вразив їх сучасно обладнаними ІТ-лабораторіями, в яких вони власноруч виготовляли мікросхеми (на жаль, в Україні немає таких пристроїв та апаратури). Також Лодзька політехніка співпрацює з багатьма університетами та має велику кількість фірм-партнерів. До того ж, окрім власне занять, у магістрів ще був час на вивчення міста – і Лодзь не розчарував їх.

Наступною була доповідь студентки ФКНТ Галини Нещадіної, яка влітку стала учасницею стипендіальної програми DAAD з вивчення поглибленої технічної німецької мови. Галина детально зупинилась на переліку необхідних документів, особливо акцентувавши увагу на важливості заповнення мотиваційного листа аплікантом, адже це єдина можливість своєрідного діалогу з організаторами курсів і засіб донесення, чому саме ви маєте поїхати до Німеччини вивчати мову. За її словами, навчання та вільний час були ретельно розплановані, а група, в якій вона навчалась, – дуже дружною. Так що дівчина повернулася до України з новими знаннями та новими знайомствами.

Студентка ФКНТ Надія Кірєєва розповіла про свої враження та емоції від участі у пізнавальному таборі «Рожнятівщина об’єднує Схід і Захід». Ця подорож відбулась ще у вересні, але вона досі згадує тепло та щирість жителів Івано-Франківської області, які їх приймали, та красу і видовищність гірських пейзажів. Найбільше спогадів залишилось у студентів після підкорення гори Грофа (друга за висотою після Говерли), тож деякі мріють повернутися туди ще.

Студентка гірничого факультету Анастасія Пастух, яка нещодавно разом із трьома іншими студентами повернулась із Всеукраїнської акції «Волонтерський агітпотяг єднання «Труханівська Січ», теж поділилася своїми враженнями: «За 17 днів ми побували у 20 містах Західної України! 180 представників Донбасу – школярі, студенти, волонтери, представники громадських організацій та творчі колективи – спілкувались зі своїми однолітками, руйнуючи стереотипи. Було спочатку ніяково, коли в кожному місті нас урочисто зустрічали з оркестром, але потім ми звикли. На кожній новій зупинці, окрім концерту та спілкування, на нас чекали ще й екскурсії, тож ми побачили і дізналися дуже багато про нашу історію та країну. Зараз вже формується четвертий потяг, до складу якого увійдуть представники як східних, так і західних областей, а подорожувати вони будуть вже на південь нашої країни, тож бажаючі взяти участь у цій поїздці повинні поквапитися, адже часу залишилося мало (четвертий потяг стартує 13-го грудня), а місць – ще менше!»

По завершенні виступів учасників від організаторів заходу прозвучав заклик до студентів бути соціально активними, цікавитися оголошеннями, що розміщуються в наших групах у соціальних мережах і на сайті, та користуватися можливостями, які надає університет, аби розвиватися не тільки професійно, але і як багатогранна особистість!

Галина Лисенко,
начальник підрозділу з організації виховної роботи студентів