ДонНТУ відвідали представники Київського офісу Інституту Кеннана  (14-3-2017)

Тринадцятого березня в Донецькому національному технічному університеті пройшла лекція випускника програм Інституту Кеннана, головного наукового співробітника відділу теорії та методології всесвітньої історії Інституту всесвітньої історії НАН України, доктора історичних наук Олександра Володимировича Потєхіна на тему: «Україна в сучасному світі: кінець геополітики» в рамках проекту «Підвищення компетентності переміщених університетів і мотивація майбутніх лідерів Донбасу». Слухачами стали студенти та викладачі ДонНТУ, КІІ, а також вчителі та учні загальноосвітніх шкіл міста.

Під час лекції були розглянуті питання щодо місця України в сучасному світі, особливостей взаємовідносин між Україною, США та Європою, причин і розвитку військового конфлікту на Донбасі, глобальних геополітичних тенденцій сьогодення та ін..

По закінченні свого виступу О. Потєхін презентував університетській бібліотеці добірку навчальної літератури та книжок на суспільно-політичну тематику, а також спрямованих на розвиток лідерських якостей і особистісний розвиток.

Після відкритої лекції відбулася зустріч Марії Кравченко, менеджеру Київського офісу Інституту Кеннана, зі студентським активом, викладачами та співробітниками ДонНТУ.

Марія розповіла, що взагалі являю собою Інститут Кеннана, які його задачі та цілі. Окремий акцент був зроблений на лідерстві: яким чином його варто розвивати та які перспективи та можливості відкриває це для молоді. Так, присутні почули про існуючі школи лідерства, програми Фулбрайта, програми стажування у Верховній Раді та органах влади, а також про інші фонди, що регулярно проводять всілякі конкурси та надають гранти для цілеспрямованої молоді.

Також були озвучені можливі варіанти того, як залишатися в курсі новин  організацій, що є цікавими саме для вас. Одним із найбільш дієвих шляхів залишається підписка на корисні сторінки у соціальних мережах, а також постійний моніторинг безпосередньо веб-сайтів програм.

Після теоретично-доповідальної частини присутнім запропонували взяти участь у практичному завданні: розділившись на групи, учасники зустрічі виявляли найбільш гострі проблеми, з якими зіштовхнувся виш після переїзду до Покровська, обговорювали їх і надавали пропозиції щодо поліпшення існуючої ситуації.

Наостанок менеджер Інституту Кеннана закликала молодь завжди прагнути до більшого та в повній мірі користатися можливостями, які перед ними відкриваються.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу