У Красноармійську відсвяткували День Європи

21-5-2016    Події    1193

Напередодні 19-го травня у Красноармійську пройшло масштабне святкування Дня Європи. І вже з самого ранку на мешканців і гостів міста чекала насичена програма заходів: зарядка, автопробіг, величезна кількість концертних номерів і ярмарок від представників шкіл міста.

Розпочалося святкове дійство з енергійної та веселої загальноміської зарядки. Цікаво, що навіть примхлива дощова погода не зуміла зіпсувати припіднятого настрою її учасників і, врешті-решт, зарядка подарувала масу позитивних емоцій.

Продовжилося свято автопробігом, в ході якого автомобілі з прапорами європейських країн проїхали від площі Шибанкова вулицями міста. Учасниками автопробігу стали також і студенти Донецького національного технічного університету.

Ближче до опівдні біля Красноармійського індустріального інституту розпочалася концертно-розважальна презентація країн Європи навчальними закладами та фестиваль вишиванок. Кожна зі шкіл міста по черзі представляла одну із європейських країн: школярі знайомили глядачів із її традиціями та характерними ознаками. Варто відзначити, що презентації вийшли дуже яскравими та колоритними. До того ж, паралельно на площі працювала виставка-ярмарок декоративних виробів і національних страв європейських країн, тож, усі бажаючі могли приєднатися і до неї.

Не залишилося без уваги глядачів представлення найбільшого прапору Євросоюзу в світі (більше 800 кв. м.), у зв’язку з чим був встановлений і зафіксований Національний рекорд.

Цікавим етапом святкової програми став Євроквест, організований Євроклубом спільно з представництвом ЄС в Україні. Школярі повинні були віднайти призначені їм завдання у різних місцях бульвару Андрющенка, після чого – відповісти на ряд запитань щодо країн Європейського Союзу та правильно відтворити карту України та ЄС. Студенти ДонНТУ були волонтерами під час квесту та допомагали організаторам у його проведенні. По закінченні конкурсу ведучі оголосили результати Євроквесту та нагородили цінними подарунками представників шкіл, які показали найкращі результати.

Тим часом у палаці культури ШУ «Покровське» проходив форум «Шляхи євроінтеграції Донецької області». Робота форуму проходила за двома паралельними секціями: «Європейські цінності й Україна. Права людини» та «Розвиток соціального підприємництва».

Серед запрошених гостей заходу – представник Донецької ОДА, обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, Красноармійський міський голова Руслан Требушкін, координатор проектів ОБСЄ в Україні – посол  Вайдотас Верба, представник ЄС в Україні та Генеральний консул Німеччини Вольфганг Мьоссінгер. Після їх виступів програма форуму передбачала презентацію проектів і програм допомоги ЄС в Україні. Від Донецького національного технічного університету у роботі форуму взяли участь студенти та співробітники вишу, а проректор з міжнародних зв’язків І.Б. Швець виступила із цікавою доповіддю щодо досвіду роботи ДонНТУ з європейськими програмами.

А завершувався ряд заходів із відзначення Дня Європи вже пізно ввечері ефектним підняттям у небо найбільшого прапора Євросоюзу. Тож, свято вдалося на славу.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу