Церемонія посвяти в першокурсники 2018

4-9-2018    Події , Преміум-новина    194

Початок вересня – особливий період у житті першокурсника. Позаду школа, попереду – насичені студентські роки, де все нове, цікаве та незнайоме. Тим більш особливого значення набуває перший день навчання в університеті.

Так, відправною точкою для колишніх школярів стала урочиста церемонія посвяти в студенти Донецького національного технічного університету та Індустріального інституту, захід, коли нове покоління студентів приєдналося до великої та дружньої родини ДонНТУ.

Зі щирими словами привітань виступили керівники вишів – ректор університету Ярослав Олександрович Ляшок і директор інституту Світлана Миколаївна Лисенко. Надали слово і Ганні Олексіївні Петровій, директору науково-технічної бібліотеки ДонНТУ, яка ще раз привітала першокурсників зі святом і радо запрошувала всіх до користування бібліотекою.

Після цього ведучі заходу коротко розповіли присутнім про основні віхи історії університету, його структуру, спеціальності, представили деканів і продемонстрували відео-візитівку вишу.

У ході презентації вишу гості заходу почули багато інформації про сучасну лабораторну базу та новітнє обладнання ДонНТУ, про міжнародну роботу та численні можливості, які відкриваються перед студентами, як-от: побувати за кордоном за освітньою програмою, працювати над власними проектами, виступати на міжнародних конференціях і брати участь у всеукраїнських олімпіадах і конкурсах тощо. Серед іншого, не забули й про креативний простір «Молодіжний Хаб», функціонування студентського радіо, YEP-інкубатору студентських стартапів і стартап-школи Sikorsky Chalange.

Про діяльність студентського самоврядування розповіла заступник голови студради ДонНТУ  Софія Гайдаш. Артем Любимов, випускник ФКНТ, повідав про своє наукове стажування в Німеччині.

І ось настала найбільш урочиста мить свята – безпосередньо церемонія посвяти в студенти. Молодь зачитала клятву першокурсника, а символічну залікову книжку і ключ знань їм передали випускники магістратури ДонНТУ Маргарита Біленська та Артем Любимов.

Із музичними номерами для присутніх виступили студентка гірничого факультету Христина Маршеруєва та студент ФТОВ Денис Денисюк, а завершилася церемонія посвяти в студенти «Гаудеамусом», міжнародним студентським гімном всіх часів. Після цього на кожному із факультетів пройшли організаційні збори.

Тож, першокурсники, з початком університетського життя вас! Успіхів, натхнення, яскравих емоцій і незабутніх спогадів!

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу