Участь у проекті «Єдність у різноманітті»  (28-3-2016)

Протягом 23-25 березня у м. Тернопіль за підтримки Громадської організації «Молодіжна Альтернатива» відбувся проект «Єдність у різноманітті», метою якого було подолання стереотипів, конфліктів і встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня та Заходу України.

Організаторами проекту виступили Людмила Кудіна, голова ГО «Молодіжна Альтернатива» (Київ), та Ігор Процик, голова правління ГО «Спілка молодіжного самоврядування (Тернопіль).

Учасниками заходу стали студенти з Донецька, Харкова, Кривого Рогу, Дніпропетровська та Одеси. Донецький національний технічний університет представляли дві студентки 4-го курсу: Маргарита Біленська (спеціальність «Управління персоналом та економіка праці») та Юлія Ларіна (спеціальність «Маркетинг»).

Усі три дня поїздки були дуже насиченими. Були організовані тренінги, в ході яких учасники мали змогу краще пізнати один одного. Ведучими стали Оксана Івасів, тренер Творчого центру ТЦК (Львів), і Юлія Тищенко, політолог, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень (Київ).

Програма проекту також передбачала роботу дискусійного клубу «Практичні аспекти європейської інтеграції України та відносин між Україною та ЄС: бізнес-діяльність, проекти місцевого розвитку, зустрічі з партнерами по ЄС, історії успіху», на якому був присутній спеціальний спікер – посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

Серед іншого, учасники проекту побували на зустрічах в обласній раді, де обговорювалися актуальні питання Сходу та Заходу, зокрема, зустрічах із молодіжним міським головою Веронікою Дякович, директором Тернопільського молодіжного центру праці Іриною Нестюк, начальником управління у справах сім’ї та молоді Ігорем Володимировичем Чорним і начальником відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей, реалізації молодіжних програм управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Арсеном Івановичем Ляхоцьким.

У рамках культурної програми учасники відвідали краєзнавчий музей і Тернопільський історико-меморіальний музей політичних в′язнів. Екскурсію проводив колишній політв’язень, а нині – старший співробітник музею Ігор Олещук. Він розповів про період діяльності ОУН-УПА на Тернопільщині та репресії відносно патріотів Україні, зокрема – про В. Чорновола та Л. Костенко.

В експозиції дуже вразив макет концтаборів, одяг і предмети побуту політв′язнів, меморіальна кімната С.Бандери та колекція макетів повстанських криївок з інтер’єром.

Тернопільці, які були разом з нами на проекті, організовували прогулянку містом і розповіли багато цікавого про архітектуру та історію Тернополя. Також для учасників провели майстер-клас з писанкарства, оскільки вже дуже скоро всі будуть відзначати Великдень.

Наприкінці проекту всі учасники отримали сертифікати та пообіцяли продовжувати спілкування та обмін досвідом.

«Я вперше була в Тернополі, й на мене це місто справило велике враження. За такий малий проміжок часу ми справді змогли об’єднатися в одне ціле та забути про стереотипи, незважаючи на те, що живемо в різних куточках країни. Хочеться висловити щиру подяку тренерам і організаторам, а особливо – інтернам ГО «Молодіжна Альтернатива» та Ігорю Процику, адже це дуже класний і корисний проект», – ділиться своїми враженнями Маргарита.

М. Біленська, студентка 4 курсу спеціальності «Управління персоналом та економіка праці»