Всеукраїнський форум «ТАК»: підсумки  (18-11-2015)

Сімнадцятого листопада 2015 р. завершив свою роботу перший Всеукраїнський науково-практичний форум «ТАК» – телекомунікації, автоматика та комп’ютерно-інтегровані технології. У рамках форуму пройшло декілька знакових подій для кафедри АТ, факультету КІТАЕР та університету в цілому:

• ознайомлення гостей, партнерів і учасників форуму з новим обладнанням університету;
  • перший в історії вишу круглий стіл у новому форматі між роботодавцями та університетом;
  • науково-практична конференція молодих учених;
  • святкування 55-ї річниці засновування кафедри автоматики та телекомунікацій.

Пленарне засідання відкрив виконуючий обов’язки ректора ДонНТУ Ярослав Олександрович Ляшок. Пролунали теплі слова в бік кафедри автоматики та телекомунікацій від її випускника – Є.О. Башкова та одного з перших викладачів – професора, д.т.н. В.А. Святного. На урочистому засіданні також виступали представники партнерів форуму: компанія «Київстар»: менеджер з корпоративних комунікацій – А.В. Лаврентьєва, HR бізнес-партнер – К.М. Кекерчені, директор з технологічної стратегії та управління якістю – В.С. Пантов, технічний директор – П.В. Склярук; Авдіївський коксохімічний завод: керівник відділу освіти – В.І. Міняйло, керівник ІТ-відділу – І.Г. Гармаш, кореспондент – А.Б. Гайворонська, інженер відділу навчання персоналу – А.М. Шадорін, спеціаліст з навчання – Д.О. Буток, помічник керівника цеху – А.С. Отченашенко; компанія «ДТЕК»: заступник керівника відділу зв’язку – О.О. Шебанов; Красноармійський міський центр зайнятості: директор – М.І. Толмачов; ТОВ «Донбаські електронні комунікації»: начальник відділу корпоративних комунікацій – О.В. Казанчук, технічний спеціаліст, інженер – Д.Г. Шлях.

У своїх виступах представники бізнесу ще раз підкреслили важливість якісної технічної освіти в галузі ІТ, а також високий рівень випускників ДонНТУ, які працюють на підприємствах. Усі присутні в залі студенти та представники громадськості м. Красноармійська отримали задоволення від виступів гостей форуму.

Після пленарного засідання та відкриття форуму пройшов круглий стіл, за результатами проведення якого було досягнуто попередніх домовленостей щодо співпраці ДонНТУ з представниками бізнесу, які виступали в якості партнерів форуму. Співпраця полягає у використанні підприємств-партнерів як баз для проходження практики студентами. У свою чергу, університет планує розробити пропозиції щодо курсів підвищення кваліфікації для працівників компаній.

Також 16 листопада пройшло урочисте відкриття нової лабораторії кафедри автоматики та телекомунікацій, а також презентація нового обладнання партнерам і гостям форуму, що було надано в рамках партнерських програм та закуплено університетом. Організаторами було представлено обладнання Phoenix Contact, отримане університетом у рамках проекту ERASMUS+TATU (тренінги з технологій автоматизації для України) від європейських партнерів.

Науково-практична частина форуму – конференція молодих вчених – також викликала непідробний інтерес представників бізнесу. За результатами роботи чотирьох секцій представники провідних українських компаній і ДонНТУ відзначили кращих, на їх погляд, студентів:

Секція:

• Телекомунікації: Святослав Якименко – «Київстар», Микола Білоконь – АКХЗ, Валентин Хаст – ДонНТУ, Олександр Мінаєв – «Matrix».
  • Електроніка, радіоелектронні пристрої, енергетика, електротехніка та електромеханіка: Родіон Колодій – «Київстар», «Matrix», Євген Харін – АКХЗ, Аліна Прокопчук – ДонНТУ, Сергій Тихонов – «Matrix», Євген Пугачов – ДонНТУ, Єлизавета Гармаш – АКХЗ.
  • Інформаційні технології: Ганна Тіщенко – «Київстар».
  • Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології: Ігор Гарматенко – «Київстар», «Matrix», Олег Білоусов – АКХЗ, Дмитро Смотров – ДонНТУ.

Представники компаній були приємно вражені високим рівнем підготовки студентів і молодих учених. Слід зауважити, що виступали не лише аспіранти та магістранти, а й студенти бакалаврату.

Широкою була географія учасників конференції: окрім навчальних закладів Донецької області, надійшли матеріали представників університетів Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Івано-франківської та Полтавської областей. Наші гості відзначили високий рівень організації форуму.

Результати роботи науково-практичного форуму та конференції молодих учених будуть видані в електронному вигляді після 25 листопада на офіційному порталі конференції – tak.donntu.edu.ua.

Представники університету та партнери, під враженням від вдалого старту заходу, висловили надію, що форум носитиме щорічний характер. Ця ініціатива була підтримана. Загальним рішенням ухвалено провести наступний форум 16 листопада 2016 року. Чекаємо на всіх бажаючих вже у 2016 році!