Форум у рамках проекту Active Citizens Ukraine  (10-2-2016)

На початку нового року у місті Чернігів відбувся форум для студентів та представників студентського самоврядування переміщених ВНЗ у рамках проекту Active Citizens Ukraine за підтримки Британської ради. Честь Донецького національного технічного університету представляли 3 студенти факультету комп’ютерних інформаційних технологій, автоматизації, електроінженерії та радіоелектроніки: Карабаджак Євгенія (ЕлС-12), Якименко Святослав (ТКС-13) та Єлагіна Катерина (ТКС-13).  За 5 днів фасилітатори програми «Активні громадяни» провели багато цікавих тренінгів, метою яких було сприяння соціальним змінам і забезпечення сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій. Учасникам форуму також був запропонован навчальний візит до Чернігівського відділення компанії «САН ІнБев Україна» (пивзавод), де презентувався не тільки процес приготування напою та й культурно-соціальне життя компанії.

Студенти переміщених ВНЗ не втратили можливості завітати до ГО ПластАрт, де до їхньої уваги були представлені інсталяції видатних сучасних митців. Найбільше враження справили психологічні тренінги Сергія Новикова «Комунікабельність: дар від народження. Як його відновити?» та «5 секретів лідера, за якими підуть тисячі», які навчили справедливо оцінювати себе та досягати успіху. Не менші емоції ми отримали від тренінгу акторської майстерності від Тетяни Якно, який дав змогу розвинути уяву кожного. З великою прихильністю нас зустрів педагогічний колектив Чернігівського національного технологічного університету, в якому відбувся круглий стіл на тему «Сталий розвиток в Україні: міф чи реальність?», що складався з лекції та публічної дискусії.

В останній день форуму всі учасники презентували свої соціальні проекти, які були направлені на сприяння побутових відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.

Студенти ДонНТУ також прийняли участь та розробили проект «Дитино, будь частиною світу», який отримав багато позитивних відгуків. Було запропоновано розробити вільний простір для дітей та підлітків, яких залучали би до соціально-культурного життя з малку за підтримки ВНЗ та інших освітніх закладів.

Карабаджак Євгенія, Якименко Святослав та Єлагіна Катерина