Студент гірничого факультету – призер Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

29-3-2018    Наука та інновації    70

Руслан Киященко, студент гр. РККм-16 гірничого факультету ДонНТУ, посів 2 місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності  «Гірництво» в номінації «Шахтне та підземне будівництво».

Конкурс проходив у м. Кривий Ріг на базі ДВНЗ «Криворізький національний університет» і проводився у наступних номінаціях:

• підземна розробка родовищ корисних копалин;
  • відкриті гірничі роботи;
  • шахтне та підземне будівництво;
  • маркшейдерська справа;
  • охорона праці в гірництві;
  • збагачення корисних копалин;
  • гірнича електротехніка та  електромеханіка.

Другий тур конкурсу проходив у два етапи: спочатку учасники подавали роботи на конкурс, після чого на них чекало заочне рецензування, підведення попередніх підсумків і відбір найкращих робіт для участі в очному етапі ІІ туру; другий етап включав у себе публічний захист найкращих студентських наукових робіт їх авторами, визначення переможців і їх нагородження.

Руслан захищав проект «Розробка ресурсозберігаючих технологій охорони підготовчих виробок із підвищеною несучою здатністю». Науковий керівник – Сергій Григорович Негрій, доцент кафедри розробки родовищ корисних копалин.

Всього в номінації «Шахтне та підземне будівництво» брало участь 12 студентів із різних вишів України. Як зазначає сам Руслан, учасники були достойні, конкуренція була доволі значною, проте це не завадило дружній атмосфері заходу в цілому. Під час захисту журі задавало багато запитань, однак, хлопець гідно на них відповідав, результатом чого і стало заслужене 2 місце і значний відрив від найближчих опонентів за кількістю балів.

Окрім безпосередньо конференції, для учасників конкурсу було організовано екскурсію на кар’єр ПАТ «Південний гірничозбагачувальний комбінат» і відвідування музею того ж підприємства.

По завершенні заходу у молоді залишилося багато приємних вражень і спогадів. Теплий прийом і гарна організація сприяли цьому. За словами Руслана, він дізнався багато нової цікавої інформації та набув корисних зв’язків. Своїм результатом хлопець задоволений і щиро вдячний рідному вишу за надану можливість представити власний науковий проект на Всеукраїнському рівні.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу