Перший етап міжнародної олімпіади із програмування «The ACM-ICPC International Collegiate Programming Contest 2018»

24-4-2018    Наука та інновації    598

title

21 квітня 2018 року в ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» пройшов 1-й етап міжнародної олімпіади із програмування «The ACM-ICPC International Collegiate Programming Contest 2018». Змагання проводяться під егідою Асоціації обчислювальної техніки (ACM) за участі університета Бейлора (https://icpc.baylor.edu).

Головною особливістю змагань є формат проведення. Олімпіада є командною –  участь приймають команди із трьох студентів під керівництвом тренера. У встановлений проміжок часу команди отримують 14 задач, на вирішення яких вони мають 5 годин. Програми розробляються обраною мовою програмування і надсилаються на тестовий сервер, де проходять автоматичні тести, що є невідомими учасникам. Якщо програма видала неправильну відповідь або не вклалася в обмеження за часом / пам’яттю, то команда отримує повідомлення про це і може послати виправлену версію. Завдання вважається вирішеним, якщо програма пройшла усі тести. На відміну від інших олімпіад, часткові рішення не враховуються. Перемагає команда, яка правильно вирішила найбільше число задач.

В 2018 році у 1-му етапі олімпіади в ДВНЗ «ДонНТУ» прийняли участь п’ять команд студентів факультету комп’ютерних наук і технологій. Для проведення олімпіади були виділені робочі місця в лабораторії проектування мікроелектромеханічних систем факультету КНТ, де був забезпечений інтернет-доступ до системи ejudge Східного регіону (http://ejudge.khai.edu).

За результатами змагань команда DonNTU_CSTF_United у складі Мінь Ань – Нгуєн, Ярослава Сафронова та Андрія Кузьменко (тренер – ст. викл. кафедри КІ О.Г. Шевченко) посіла друге місце серед команд Донецької області. Колектив викладачів та студентів факультету КНТ вітає команду DonNTU_CSTF_United та бажає успіхів у подальших виступах на наступних етапах олімпіади.

С.О. Цололо
доц. кафедри комп’ютерної інженерії