Міжнародна науково-технічна конференція «Моделювання та комп’ютерна графіка» в ДонНТУ  (20-9-2017)

Дев’ятнадцятого вересня в Донецькому національному технічному університеті пройшла перша у 2017-2018 навчальному році вагома наукова подія – сьома міжнародна науково-технічна конференція «Моделювання та комп’ютерна графіка».

Окрім ДонНТУ, в організації заходу взяли участь: Вінницький національний технічний університет, Штутгартській університет (м. Штутгарт, ФРН), Технічний університет Гамбург-Харбург (м. Гамбург, ФРН), а також Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України.

Розпочалася конференція вітальним словом ректора Я.О. Ляшка. Після цього із доповідями виступили науковці ДонНТУ та запрошені гості.

Так, С.А. Зорі доповів про високопродуктивні засоби реалістичної просторової візуалізації для систем трьохвиміроної комп’ютерної графіки. А. Гавриш і О.К. Колесницький розглянули різноманітні аспекти використання нейронних мереж, а завершив пленарне засідання О.О. Дудник доповіддю щодо розробки методів текстурування для задач фотореалістичного рендерингу.

Далі конференція продовжила роботу вже за секційними засіданнями.

Зокрема, в ході секції «Моделювання систем» були підняті розглянуті наступні питання:

•  дослідження екстраполяційного методу Дормана-Принса з керуванням кроку;
  •  нечіткий алгоритм керування моделюванням;
  •  масштабованість паралельних методів численного вирішення задачі Коші;
  •  програмна система для вивчення лексики англійської мови;
  •  метод прогнозу прибутку інтернет-магазину на основі повнозв’язної довгокороткочасної пам’яті;
  •  алгебраїчний аналіз шифрів, заснованих на криптографічних перетвореннях в алгебрі полів Галуа;
  •  системи збору даних з веб-ресурсів.

Паралельно проходили засідання ще двох секцій. Доповіді, почуті на них, торкалися комп’ютерної графіки та візуалізації в ігрових додатках і моделювання систем і об’єктів промислової автоматизації.

По завершенні виступи найкращих доповідачів були відзначені заохочувальними подарунками. А вже 20 вересня продовжать роботу конференції дві секції: High Performance Computing (HPC) and Parallel Simulation Technology (ParSimTech) і «Геймдизайн і створення ігрових додатків». Перша з них, до речі, буде проходити в Києві за участю німецьких колег ДонНТУ, а всі бажаючі зможуть віддалено взяти участь у засіданні за допомогою відеозв’язку в аудиторії 1.211.

Тож, долучайтеся! Буде цікаво.

Катерина Щербакова,
фахівець редакційно-видавничого відділу