Велика Німеччина у маленькому Покровську

4-10-2016    Міжнародне співробітництво   2586   

З 26 ­по 30 вересня 2016 р. у Донецькому національному технічному університеті відбулися заходи, присвячені дням культури «Велика Німеччина у маленькому Покровську», що проводяться під патронатом Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччина.

Участь у заходах взяли викладачі та студенти ДонНТУ, які зацікавлені різними аспектами українсько-німецького співробітництва: навчання, проходження практики та стажування у німецьких університетах, знайомства з німецькою культурою, обговорення стану міждержавного партнерства.

26 вересня Оксана Верещак, викладач кафедри мовної підготовки, провела для усіх бажаючих урок німецької мови «Німецька для всіх». Учасники заходу переконалися, що німецька мова сучасна, мелодійна, цікава, навчилися вітатися, знайомитися, прощатися, дякувати, ставити питання та просити про допомогу. Ознайомилися із основними правилами читання та граматики, а у кінці заняття вже навіть змогли побудувати міні-діалоги.

Наступним заходом, який відбувся 27 вересня, стало знайомство  з німецьким кінематографом. Звичайна університетська аудиторія перетворилася на  міні-кінотеатр, у якому в дружній атмосфері відбувся перегляд кінострічки німецького режисера Філіппа Штьольцля «Гете», присвяченої молодим рокам майбутнього великого поета.

28 вересня організаторами днів культури було проведено круглий стіл «Знайома та незнайома Німеччина очима студентів ДонНТУ». Під час заходу було  обговорено можливості проходження стажувань у Німеччині, корисним досвідом поділилися студенти, аспіранти та викладачі, які за різними програмами проходили навчання, практики або були учасниками семінарів, конференцій, тренінгів у Німеччині. Проф. В.А. Святний презентував слухачам інформацію про багату та довгу історію співробітництва ДонНТУ з німецькими ВНЗ. Власним досвідом співробітництва поділилися  Вікторія Тарасюк, декан факультету КІТАЕР, яка розповіла про залучення ДонНТУ до EduNet і про майбутні перспективи факультету щодо підготовки студентів за сучасними світовими програмами, а також Ольга Попова, завідувач кафедри міжнародної економіки, поділилася своїм досвідом співробітництва з університетом Отто-фон-Гьоріке. Власними враженнями та досвідом поділилися студенти й аспіранти: Галина Нещадіна, студентка групи КІ-13 (ФКНТ), яка взяла участь у літніх курсах для іноземних студентів за стипендіальною програмою DAAD. Валерія Божко, студентка групи ЗЕДм-15 (ФЕМ), поділилася власними враженнями від участі у закордонних програмах. Кирило Удод, аспірант ДонНТУ, розказав про особливості стажування в Штутгартському університеті та на фірмі GPP (Мюнхен) за програмою DAAD стипендій імені Л. Ейлера. Проректор з міжнародних зв’язків Ірина Швець оприлюднила інформацію про міжнародні програми, в яких університет наразі бере участь.

Заключною датою заходів стало 30 вересня. Розпочався цей дуже насичений та емоційний день конкурсом-квестом «Подорож Німеччиною», учасники якого мали змогу ознайомитися з історичними, культурологічними та країнознавчими особливостями Німеччини.

Великою честю для Університету став візит Генерального консула Федеративної  Республіки Німеччина пана професора Вольфганга Мьоссінгера, який зробив доповідь на тему: «Німецько-українські відносини: стан та перспективи». Професор Вольфганг Мьоссінгер закликав усіх протистояти корупції, вірити у країну та власні сили, плідно працювати та штовхати уряд уперед, створювати вільну пресу. Він запевнив присутніх, що Німеччина є другом для України, який завжди готовий надати слушну пораду та підтримку.  Після лекції та бесіди із Генеральним консулом усіх бажаючі змогли доторкнутися до німецької культури, побудувавши із повітряних кульок німецький прапор та привітати переможців квесту. 

Ми щиро сподіваємося, що проведені заходи залишили відбитки у ваших серцях, сповнили оптимізмом, надихнули на нові досягнення та перемоги!

Ірина Грабовенко,
начальник відділу міжнародних зв’язків

 

 

 

 

, , , ,

Повернутися

Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031