Знайомство викладачів ДонНТУ із досвідом американської системи освіти “від людини до людини”

26-7-2018    Міжнародне співробітництво , Наука та інновації   226

Завідувач кафедри мовної підготовки Марина Кабанець взяла участь у серії семінарів Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні під назвою «Що потрібно для успіху в академічному світі?». Семінари для викладачів проходили в рамках проекту «Сила фулбрайтівського досвіду: можливості професійного розвитку для викладачів внутрішньо переміщених університетів зі Сходу України» за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки.

Серія семінарів відбулася у місті Харків на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Організаторами семінарів були Марта Коломиєць, директор Програми імені Фулбрайта в Україні, Інна Бариш, заступник директора та координатор програм обміну для молодих науковців і студентів, Олеся Коцюмбас, асистент програми та координатор проектів, які були особисто присутні на усіх заходах. Вони не тільки представляли нові програми для проведення досліджень в університетах США, знайомили аудиторію з доповідачами та брали активну участь в дискусіях та обговореннях, але й активно спілкувалися із запрошеними учасниками семінарів, створюючи теплу та невимушену атмосферу, яка надихає, зміцнює впевненість у своїх силах та дарить надію на майбутнє.

Доповідачами були випускники Програми імені Фулбрайта, члени благодійної організації «Українське фулбрайтівське коло».

Ліза Щепетильникова, старший радник EducationUSA Американських Рад з міжнародної освіти, розповіла про можливості навчання або стажування у США для викладачів, керівників структурних підрозділів, аспірантів та студентів.

Андрій Новіков, науковий співробітник Державного природознавчого музею НАН України, провів лекції про можливості отримання грантів та їх особливості, шляхи підвищення шансів їх отримати та необхідні кроки до успішного результату, а також про функціонування українських наукових часописів та перспективи і напрямки їх розвитку.

Олександр Пронкевич, директор Інституту філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, поділився досвідом використання інституційних можливостей українських закладів вищої освіти для інтернаціоналізації освіти, а також надав цінні поради щодо створення ефективної команди для розвитку міжнародного співробітництва та участі у міжнародних проектах.

Олена Жилінкова, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, провела ділову гру – імітацію судового засідання в Європейському суді з приводу позову асоціації видавництв Франції та Бельгії проти корпорації Google за порушення авторських прав, де учасники семінару виступали у якості представників позивача і відповідача та суддівської колегії, висуваючи свої претензії, відповідаючи на аргументи та доводячи свою позицію. Цікаво, що результат судового засідання виявився подібним до рішення, що було прийняте в реальному житті.

Оксана Борисенко-Висоцька, доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка, присвятила свою доповідь питанню політкоректності в англійській мові. Були розглянуті окремі ситуації, а також словосполучення та слова, від використання яких залежить належне сприйняття наукового або публіцистичного тексту.

Дуже цікавим для всіх присутніх виявися проект «Біотехнологічний ліцей «Радовель», представлений його засновником та членом Наглядової ради, юристом та бізнесменом Михайлом Весельським. Його ідея відбудувати своє рідне село у населений пункт європейського типу з новим освітнім закладом, медичним центром, сучасною інфраструктурою та залученням місцевих мешканців у бізнес по вирощуванню ягід викликали захоплення учасників семінару. До аудиторії він звернувся до висококваліфікованих фахівців, які будуть залучені до створення освітнього закладу нового типу.

Окрім теоретичних лекцій учасники мали змогу взяти участь у майстер-класі Олександри Олійник з розвитку відчуття власного тіла, партнера та простору, імпровізації, створення сприятливої атмосфери в колективі.

Вечори також були насиченими подіями, які організатори старанно підібрали для учасників. Це була зустріч з іспаністами в «Книгарні Є» на тему «Іспанський Харків» та вистава S.A.L.O. незалежної трупи сучасного танцю Black Orange Dance Theatre.

Усі учасники відчували щиру вдячність організаторам за підтримку переміщених університетів, а також за їх гостинність, професіоналізм, можливість познайомитися та поспілкуватися з чудовими людьми та новий поштовх для професійного та особистісного зростання.

Марина Кабанець,
Завідувач кафедри мовної  підготовки