Перша ластівка з Іспанії: захист магістерської роботи з ХТ в Університеті Ла-Корунья

1-2-2017    Міжнародне співробітництво , Студенту   906   

Так склалося, що мені випала щаслива нагода виконувати мою дослідницьку роботу в Іспанії. Університет м. Ла-Корунья гостинно надав свої лабораторії. Робота на сучасному обладнанні та з необхідними матеріалами зробила мої дослідження цікавими та продуктивними. З теплотою я згадую працівників лабораторії, які були дуже відкриті до мене у спілкуванні і готові постійно підтримувати та допомагати.

На мій погляд цінним є те, що університет постійно підтримує студентів в їх бажанні здійснювати наукову діяльність. Наші іспанські колеги влаштували нам з метою ознайомлення декілька цікавих екскурсій. Незабутнім виявилося відвідування дослідницького центру Servizos de Apoio á Investigación. Ми ознайомилися з принципами роботи найсучаснішого устаткування та були вражені можливостями лабораторії, де відбувається аналіз ISPMS, за допомогою якого можна  дослідити наявність важких металів у воді та різних продуктах.

Другою, не менш цікавою, стала екскурсія у науково-дослідницький центр університету Ла-Корунья Centro de Innovación Tecnolóxicaen Edificacióne Enxeñaría Civil. Центр є унікальним в Європі з точки зору того, що має технології, які дають можливість досліджувати аспекти будівництва, гідротехніки і санітарно-гігієнічних споруд портів і прибережних районів.

Іспанія залишила нам тільки найтепліші та найнезабутніші спогади! Гостинність і доброзичливість іспанських колег зробили наше перебування в Іспанії яскравим, насиченим враженнями та подіями. Ми залишали університет Ла-Корунья натхненними, з найщирішими побажаннями від наших викладачів та керівників.

Непомітно час перебування в Ла-Коруньї підійшов до кінця. Магістерська робота була підготовлена і попереду був її захист. Разом зі мною свою роботу захищали мої одногрупники Айк Єнгоян з Вірменії та Карина Цупа з Білорусі. Велику подяку хочеться висловити нашим науковим керівникам доктору Мойсес Лопесу та доктору Соледад Лоренцо. Їх допомога та підтримка мала для нас велике значення. Комісію складали наші викладачі Жозе Мануель Гарда та Маркос Ладо Лінарес. Заручившись їх підтримкою та позитивним настроєм, захист пройшов вдало. Після закінчення офіціальної частини було приємно всім разом поспілкуватися, поділитися нашими враженнями від навчання в університеті та планами на майбутнє.

Цінним для мене є той невеличкий досвід, яким я буду ділитися з рідним університетом та використовувати у моєму подальшому навчанні!

 

 

Єлизавета Древаль,
студентка факультету 
машинобудування, екології та хімічних технологій

Повернутися