Візит професора Політехнічного Інституту Лейрії Нуно Алмейда (м. Лейрія, Португалія) до ДонНТУ

18-6-2018    Міжнародне співробітництво   386

Нещодавно в рамках програми академічної мобільності Еразмус+ (КA1 – Learning Mobility) відбувся візит до ДонНТУ професора Політехнічного Інституту Лейрії Нуно Алмейда  (м. Лейрія, Португалія). Міжуніверситетською угодою між ДонНТУ та Політехнічним Інститутом Лейрії передбачено не тільки обмін викладачами та студентами, а й запровадження різних форм співпраці. Про це та інші можливості наукового співробітництва йшла мова під час робочих зустрічей з представниками ректорату та викладачами ДонНТУ.

Спрямованість наукової роботи професора Нуно Алмейда доволі широка: стратегічне управління маркетингом, туризм, підприємництво. Він є соавтором багатьох навчальних посібників та підручників у сфері туризму, зокрема «Ринки товарів та туристичні напрямки» («Product Markets and Tourist Destinations»), «Підприємництво» («Entrepreneurship Manual»). Вже вісім років поспіль професор Нуно Алмейда є координатором магістерської програми з маркетингу та туризму в Політехнічному Інституті Лейрії.

В рамках програми візиту для студентів ДонНТУ пройшла відкрита лекція професора Нуно Алмейда, під час якої він розповів про Політехнічний Інститут Лейрії та місто, де він розташований. Корисною та пізнавальною була лекція з маркетингу. Професор Нуно Алмейда навів цікаві приклади маркетингових стратегій та активно залучив студентів до он-лайн вікторини. По закінченню зустрічі зі студентами професор Нуно Алмейда відповів на запитання та запросив студентів до навчання в Політехнічний Інститут.

В ДонНТУ професор Нуно Алмейда відвідав наші лабораторії, які справили на нього велике враження. Проректор з навчальної роботи Вікторія Воропаєва ознайомила португальського гостя зі студентськими науковими роботами та їх досягненнями у роботі над реальними проектами.  Несподіваним та дуже приємним стало знайомство з доцентом кафедри хімічних технологій В’ячеславом Кауліним, який був одягнений у фірмову футболку Політехнічного Інституту Лейрії та який розповів про міжнародні контакти кафедри за проектом RETHINK, у тому числі за участю португальських вишів.

Програма  візиту передбачала також відвідування туристичних кластерів Донецького регіону, а саме Святогірського державного історико-архітектурного заповідника та Артемівського заводу шампанських він – «Артвайнері». Дуже цікавим для нашого гостя було відвідування заводу «Артвайнері». Як зазначив професор Нуно Алмейда, в Португалії, яка є одним із найбільших виробників вина в Європі, таких унікальних підприємств немає. Тому технологія виробництва, з якою ми ознайомилися під час візиту до заводу, визвала жвавий професійний інтерес та зацікавленість.

Наприкінці візиту професор Нуно Алмейда прийняв участь у щорічному святкуванні ювілею ДонНТУ, під час якого мав чудову можливість поспілкуватися з нашими викладачами у неформальній та дружній атмосфері, почути українські пісні та потанцювати не тільки під українську, а й португальську музику. Така дружня вечірка  ще більше зблизила нас та надала нове дихання нашим майбутнім планам.

По завершенню візиту професор Нуно Алмейда до ДонНТУ можна впевнено констатувати, що далека Португалія стала до нас значно ближчою. Наші навчальні та наукові обміни свідчать, що українські та португальські виші мають багато спільного. Отже наші можливості співпраці з європейськими партнерами розширюються та стають більш потужними.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ