Візит делегації ДонНТУ до Технічного університету Кайзерслаутерна  (10-1-2018)

Візит делегації ДонНТУ до Технічного університету КайзерслаутернаЗ 12 грудня по 15 грудня 2017 року делегація Донецького національного технічного університету у складі ректора Я.О. Ляшка, декана факультету машинобудування, екології та хімічних технологій А.М. Сурженка та викладачів кафедр «Обладнання перероблювальних технологічних комплексів» А.А. Топорова та П.В. Третьякова та «Прикладна механіка та матеріалознавство» І.В. Кутняшенка та О.Є. Алексєєвої відвідала Технічний університет Кайзерслаутерна (Німеччина). У рамках візиту відбулися ділові зустрічі представників ДонНТУ з президентом Технічного університету Кайзерслаутерна Хельмутом Шмідтом, деканом факультету механіки та технологій виробництва Йоргом Зівігом, керівником Інституту технології обробки часток С.І. Антонюком і завідувачем кафедри термічних технологій Хансом-Йоргом Бартом.

Під час зустрічі ректор ДонНТУ Я.О. Ляшок і президент Технічного університету Кайзерслаутерна Хельмут Шмідт обмінялися подарунками та обговорили стратегію й можливі напрямки співробітництва. На зустрічі з деканом факультету механіки та технологій виробництва Йоргом Зівігом обговорювалися питання обміну студентами та викладачами університетів у рамках програми ERASMUS+, перспективи спільної наукової діяльності. Декани факультетів Йорг Зівіг і А.М. Сурженко домовилися про узгодження навчальних планів студентів спеціальності «Галузеве машинобудування». Метою узгодження навчальних планів є можливість участі студентів факультету машинобудування, екології та хімічних технологій ДонНТУ у програмах академічної мобільності. Одним із перспективним напрямом має стати викладання спеціальних дисциплін викладачами кафедри «Обладнання перероблювальних технологічних комплексів» в Інституті технології обробки часток.

У рамках візиту в Інституті технології обробки часток відбувся семінар, під час якого було підведено підсумки першого етапу спільного науково-дослідного проекту. Цей проект є частиною стратегії Федерального уряду Німеччини з інтернаціоналізації науки та наукових досліджень, що зафіксовано у спеціальному Положенні про сприяння науково-технічному співробітництву з Україною. Термін реалізації проекту: 01.07.2017 – 30.06.2019 рр. До речі, цей проект було підтримано Міністерством освіти і науки України. Про хід виконання проекту звітували проф. С.І. Антонюк та доц. А.А. Топоров, які доповіли про отримання перших результатів.

Для делегації ДонНТУ проф. С.І. Антонюк провів екскурсію лабораторіями інституту, під час якої аспіранти Технічного університету Кайзерслаутерна розповіли про виконання ними наукових дослідів, ознайомили з лабораторним обладнанням і його технічними можливостями.

Робочий візит до Німеччини виявився продуктивним. Його важливим результатом стало налагодження ділових стосунків між університетами технічних вишів і визначення перспективних напрямків співробітництва. Тож, висловлюємо подяку керівнику Інституту технології обробки часток, проф. С.І. Антонюку за організацію візиту науковців ДонНТУ та ділових зустрічей.

Андрій Сурженко,
декан факультету машинобудування, екології та хімічних технологій