Вивчення європейського досвіду з цифрових компетенцій на тренінгах в литовському університеті

7-3-2019    Міжнародне співробітництво   80

co funded

dComFra logo200З 18 по 22 лютого 2019 року в Університеті Вітовта Великого (м. Каунас, Литва) відбулися перші тренінги, передбачені планом виконання проекту “Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens” (598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP), у роботі яких взяли участь викладачі ДонНТУ: О. Дмитрієва, професор, завідувач кафедри прикладної математики та інформатики, доценти цієї кафедри Н. Маслова та Н. Костюкова.

Програма тренінгів була дуже насиченою і цікавою. Під час занять представники литовського Інституту інформаційних технологій розповідали про сертифікацію знань у цифровій галузі, демонстрували роботу литовської платформи з тестування. Суттєва увага була приділена обговоренню проблеми невідповідності вимог ринку праці щодо цифрових компетенцій та навичок, які мають претенденти на робочі місця. Також багато уваги приділялося питанням створення й організації центрів тестування. Литовські колеги поділилися досвідом роботи Литовської національної цифрової коаліції, розповіли про зусилля коаліції стосовно оновлення програми викладання інформатики у загальноосвітніх школах Литви.

Привернули увагу слухачів доповіді запрошених на тренінги представників Литовської конфедерації промисловців, Інноваційного центру, Науково – технологічного парку Каунаса, які розповідали про виклики сучасного життя стосовно володіння цифровими навичками. Дуже цікавими були лекції Президента Національної асоціації дистанційної освіти про створення дистанційних навчальних курсів та координатора Литовської національної цифрової коаліції про досвід, набутий у ході створення коаліції.

Під час тренінгів обговорювались питання створення Української національної цифрової коаліції, її концепції, плану роботи, центрів тестування на базі українських університетів. Незабутнє враження справила зустріч учасників тренінгу з ректором Університету паном Йозасом Аугутисом, який розповів про непросту історію Університету та про його роботу у сучасних умовах, а також відвідування факультету інформатики та лабораторій, що працюють на його базі: нейронних ромереж та мультимедіа. Приємно вразило обладнання лабораторій для проведення досліджень студентами, магістрантами та аспірантами.

Програмою тренінгів було передбачено візит до Каунаського факультету Вільнюського університету. Факультет розташований в історичних будівлях, що займають цілий квартал Старого міста в Каунасі. Під час візиту директор Інституту соціальних наук та прикладної інформатики розповів про навчальні програми Інституту, зокрема, програму “Інформаційні системи та кібербезпека”. Незабутнє враження справили старовинні будівлі, церква, в якій вручають дипломи випускникам, та виступ фольклорного ансамблю факультету.

Звичайно ж, вдалося знайти час на прогулянки містом. Каунас зачарував нас своїм шармом, який особливо відчувається напередодні весни. Взагалі знайомство з досвідом європейських колег дає надію на плідну співпрацю в проекті.

Наталя Костюкова,
доцент кафедри прикладної математики та інформатики

Повернутися