Вітаємо професора Ульмського університету пана Штефана Веснера з присвоєнням звання почесного доктора ДонНТУ!  (4-10-2017)

З 18 по 24 вересня у ДонНТУ проходила VII Міжнародна науково-практична конференція «Моделювання і комп’ютерна графіка». Секція «High Performance Computing (HPC) and Parallel Simulation Technology (ParSimTech)» проходила в Києві в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України за участі українських науковців і німецьких колег.

Значною подією під час конференції стала урочиста церемонія нагородження дипломом почесного професора ДонНТУ Штефана Веснера, професора Ульмського університету, доктора-інженера, директора інституту управління інформаційними ресурсами та Комунікаційно-Інформаційного центру (КІЦ) Ульмського університету, наукового керівника університетської мережі землі Баден- Вюртемберг (Німеччина).

Завдяки науковій та організаційній діяльності професора Веснера Університет Ульм займає чільне місце серед провідних науково-технічних центрів Європи в галузі теорії й практики надпродуктивних паралельних обчислень та моделювання динаміки складних систем як за науковими результатами, так і в сфері підготовки інженерних і наукових кадрів. Професор Веснер має понад 150 публікацій, серед яких монографія, статті в провідних журналах світу, доповіді на міжнародних наукових конференціях. Професор Веснер активно спілкується і співпрацює з науковим світом сучасної інформатики та сфер її застосування. Так, він є членом ряду програмних комітетів конференцій, симпозіумів та семінарів світового рівня. Під його керівництвом проводяться регулярні семінари та робочі зустрічі розробників та користувачів паралельних систем в Ульмі, Штуттгарті та інших містах Німеччини. За сприяння професора Веснера реалізовано дослідні зразки розподіленого паралельного моделюючого середовища з теледоступом до ресурсів HLRS та КІЦ, проводяться подальші дослідження ефективності паралельних симуляторів, розробки проблемно-орієнтованих паралельних моделюючих середовищ та їх інтеграція з CLOUD-інфраструктурами.

З 2006 р. професор Веснер активно співпрацює з факультетом комп’ютерних наук і технологій ДонНТУ. За його сприяння відбулася передача кафедрі компьютерної інженеррії паралельної обчислювальної системи NEC (2009). Завдяки активній підтримці Штефана Веснера кілька магістрів і аспірантів ДонНТУ отримали стипендії та стажування від DAAD. Так, завдяки його сприянню аспірант В. Кушнаренко проходить наукове стажування в КІЦ. Аспірантка Н. Гуськова мала науковий візит у березні 2017 р. як стипендіатка DAAD. Професор Веснер був гостем ДонНТУ в 2010 р. при підготовці заявки на проект TEMPUS, виступав з доповідями на міжнародних конференціях «Моделювання-2012» у Києві і «Моделювання і комп’ютерна графіка – 2017» у ДонНТУ.

Зважаючи на заслуги професора Штефана Веснера як провідного вченого в області паралельних обчислень, математичного моделювання та розподілених комп’ютерних систем, беручи до уваги його вагомий внесок у розбудову всебічної співпраці ДонНТУ зі Штуттгартським та Ульмським університетами, кафедра комп’ютерної інженерії та вчена рада факультету КНТ запропонували обрати професора Ульмського університету, директора інституту управління інформаційними ресурсами та Комунікаційно-Інформаційного центру доктора-інженера Штефана Веснера Почесним доктором Донецького Національного технічного університету. Присутні на церемонії  нагородження проректор з міжнародних зв’язків Ірина Швець, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії Володимир Святний, докторант кафедри комп’ютерної інженерії Олександр Мірошкін та наші колеги з Німеччини  щиро привітали Почесного професора ДонНТУ та наголосили на важливості подальшого розвитку міжнародного партнерства.

Бажаємо професору Штефану Веснеру подальших наукових досягнень, творчих успіхів та натхнення! Завжди раді бачити Вас у ДонНТУ!

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ