Висока оцінка результатів виконання міжнародного проекту RETHNIK командою ДонНТУ  (28-9-2017)

На минулому тижні у Києві відбувся дорадчий моніторинг результатів реалізації проекту  ЄС Темпус IV RETHINK “Reform of Education THru INternational Knowledge exchange”, партнером якого є ДонНТУ.

Від Університету результати проекту презентували Євген Збиковський – керівник проекту RETHINK від ДонНТУ та Ірина Швець – проректор з міжнародних зв’язків. У моніторингу прийняли участь представники «Національного Еразмус+ Офісу в Україні» (НЕО): Світлана Шитікова – керівник Офісу, Оксана Турчаніна – координатор проекту з боку ЄС, професор Лісабонського Університету, Любов Щітка – заступник начальника Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України, партнери з Донбаської національної академії архітектури та будівництва.

З доповіддю про результати виконання проекту в Донецькому національному технічному університеті виступив Є. Збиковський. Основним результатом проекту стало впровадження в ДонНТУ Програми подвійних дипломів на підставі угод із провідними університетами Європи: Університетом Ла-Корунья (м. Ла-Корунья, Іспанія) та Політехнічним Інститутом Лейрії (м. Лейрія, Португалія). Першою «ластівкою» за цією Програмою став успішний захист в грудні 2016 року магістерської роботи Єлизаветою Древаль – студенткою факультету машинобудування, екології та хімічних технологій, який відбувся в Університеті Ла-Корунья. Магістерська робота була виконана під керівництвом докторів іспанського Університету Мойсеса Лопеса та Соледад Лоренцо.

Під час моніторингу було досягнуто домовленості про продовження співпраці за програмами академічної мобільності студентів та викладачів. Викладачі ДонНТУ будуть мати можливість стажуватися в європейських університетах, а також викладати дисципліни, передбачені цими програмами.

Керівництво Національного Еразмус+ Офісу в Україні високо оцінило результати команди проекту ДонНТУ, яка продемонструвала не тільки високий рівень кваліфікації викладачів у справі підготовки магістрів, а також можливість реалізації програм подвійних дипломів разом з європейськими університетами. Незважаючи на закінчення проекту, Програма подвійних дипломів буде продовжуватися в ДонНТУ, а партнерські зв’язки та співпраця знайдуть свій розвиток у нових програмах та проектах Європейського Союзу на підставі укладених угод між ДонНТУ та європейськими університетами-партнерами про освітню та наукову співпрацю.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ