Відновлення партнерської співпраці з Ризьким технічним університетом  (23-10-2017)

14 жовтня найстаріший університет Латвії – Ризький технічний університет (РТУ) відзначив своє 155-річчя. Протягом тижня в Університеті проходили урочисті заходи: наукова конференція «Історія вищої технічної освіти в Латвії», засідання «Історія інженерних наук і вищих навчальних закладів» в рамках 58 Міжнародної наукової конференції РТУ, церемонія нагородження почесними званнями.

РТУ було засновано 14 жовтня 1862 року і було названо Ризьким політехнічним училищем, яке стало першим профільним технічним навчальним закладом не тільки на території Латвії, але й в усій Російській імперії. Університет було засновано на основі глибоких європейських традицій, який потім сформував модель технічної вищої освіти в Європі.

Одним із значних подій урочистостей став конкурс на щорічну премію РТУ за валоризацію (комерціалізацію) проектів, розроблених в університеті, просування, патентування та впровадження результатів прикладних досліджень, а також їх використання при створенні нових підприємств. Однією із стратегічних цілей РТУ є створення середовища для ефективного впровадження технологій і розвитку інновацій. Найбільша увага приділяється розвитку підприємницького духу саме у студентів, навчанню не тільки висококваліфікованих фахівців, але й роботодавців на ринку праці.

В урочистостях від ДонНТУ взяли участь Ірина Швець, проректор з міжнародних зв’язків і Євген Збиковський, завідувач кафедрою хімічних технологій. Під час прийому Ректором, академіком Леонідасом Рібіцкісом були оголошені привітання і вручені пам’ятні подарунки від ДонНТУ. Для гостей Університету було організовано велику програму, яка включала ознайомлювальний тур про кампусу РТУ, урочистий прийом Ректора. Ввечері відбувся святковий концерт і бал. Рівень урочистостей був дуже високим: з привітаннями виступили особисто прем’єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс і інші офіційні гості. Серед запрошених були також посли іноземних держав, в тому числі від України – перший секретар посольства України в Латвії Олександр Сіренко.

Під час перебування в РТУ відбулася зустріч представників ДонНТУ з проректором з міжнародних зв’язків РТУ Ігорем Тіпанс. Результатом зустрічі став підписаний договір про співробітництво. Досягнута домовленість про партнерство передбачає розвиток академічних зв’язків між університетами за різними напрямками співпраці.

Велике враження на всіх гостей справив гала-концерт, на якому виступили хорові колективи Латвії та артисти Латвійської національної опери. Святкові заходи завершилися балом в честь ювілярів та гостей Університету.

Ірина Швець,
проректор з міжнародних зв’язків ДонНТУ